Dubaj patří k těm lokalitám, kde je jen málokdy špatné počasí. Pokud chce člověk během roku na dovolenou a trochu si odpočinout, stále častěji proto míří Češi právě sem. Stejně se rozhodla také Petra Svoboda, která fotografií v bikinách jistě potěšila své fanoušky. 

V exotické destinaci tráví kráska čas již od Velikonoc a jistě svým vzhledem láká řadu zvědavých pohledů. Zdobí ji totiž nejen blond hříva, ale také vysportovaná figura, které kraluje právě ploché břicho. 

“Nějak se mě letos to sluníčko nechytá,” postěžovala si v popisku snímku, na kterém je zachycena i se svým malým synem Eduardem, na své nedostatečné opálení. 

V komentářích sklízí Petra Svoboda samou chválu. Důvodem je jednak to, že jako dvojnásobná maminka má postavu bez chybičky, jednak to, že na rozdíl od celé řady dalších žen na sociálních sítích se neuchyluje k retušování a všemožnému vylepšování fotografií. 

Jak ale nedávno přiznala v rozhovoru pro magazín iDNES.cz, nepovažuje svou krásu za nějakou zvláštní výhodu. V jejím životě totiž často nastaly spíše okamžiky, kdy jí pěkná tvář naopak překážela. 

“Pak ale zůstává v pozadí, jaká jste osobnost, jak přemýšlíte, co z vás vyzařuje, co jste prožila... To je přece mnohem důležitější, než jak člověk zrovna vypadá,” vysvětlila svůj postoj. 

Krása není vždy výhoda

Kromě toho krása přitahuje mnoho pozornosti, a to bohužel ne pokaždé jen v pozitivním slova smyslu. Pro psychiku člověka je poté někdy obtížné se s tímto faktem vyrovnávat. 

“Samozřejmě že pokud je někdo fyzicky atraktivní, vzbuzuje víc kladných, ale i záporných reakcí. A pokud jde konkrétně o ženy, já si nemyslím, že to mají krásné ženy v něčem jednodušší. A pokud ano, tak jen v určité fázi života,” řekla Petra Svoboda upřímně. 

Pro krásnou postavu se řada žen uchyluje k různým dietám a své tělo trápí hlady. To ale v případě Petry Svobody rozhodně neplatí. Sama o sobě říká, že jí velmi ráda, a tak si nikdy pochoutky příliš odpírat nedokázala.

Diety Petra Svoboda nedrží

Pokud si proto svou figurou zrovna není jistá, raději vsadí na černé oblečení, které je natolik milosrdné, že drobné nedostatky dobře ukryje. 

Nijak se netají tím, že si aktuálně drží velmi nízkou váhu, se kterou může hravě konkurovat modelkám. Toho také čas od času využije k nafocení pěkných snímků, na které je skutečně radost pohledět. 

Paradoxně ale k její štíhlosti nepřispěly ani diety, ani hodiny v posilovně. “Mám asi 51 kilogramů, ale diety v tom nejsou. Loni na podzim jsem měla zřejmě covid a neměla jsem dlouho moc chuť na jídlo, do toho se snažím skloubit rodinu a pracovní povinnosti, což je někdy dost náročné. Snažím se také nepřejídat na noc,” prozradila pro Blesk.cz před více než rokem otevřeně.

Související články