Petra Němcová se narodila 24. června 1979 v Karviné. V roce 1995 se přihlásila do soutěže Elite Model Look, kterou vyhrála a díky tomu nastartovala svou kariéru modelky.

Krátce poté odjela do Milána. V roce 2003 získala titul Modelka roku časopisu Sports Illustrated Swimsuit Issue, kde se objevila na titulní stránce.

Jako modelka pracovala například pro Victoria's Secret, ale i pro další významné módní značky.

V roce 2004 měla Němcová vše, co si kdy mohla přát. Skvěle rozjetou kariéru, milujícího snoubence a pravidelně cestovala na exotické dovolené.

Pak ale přišla tvrdá rána v podobě tsunami. Němcová si s fotografem Simonem Atleem vyrazila na romantický výlet, který skončil tragédií.

Modelce se podařilo smrtící vlnu přežít pouze díky tomu, že vyšplhala na palmu a vydržela na ní dlouhých osm hodin. Její snoubenec ale bohužel takové štěstí neměl a utopil se.

Tato strašlivá událost byla pro Němcovou asi nejhorší životní zkouškou, nakonec ji ale paradoxně posílila a vedla k založení charity Happy Hearts Fund.

Nadace pomáhá dětem, které při přírodních katastrofách přišly o rodiče a základní potřeby.

Matkou se stala ve čtyřiceti

Poslední roky měla krásná blondýnka několik neúspěšných románků, nakonec ale našla opravdové štěstí v náruči úspěšného podnikatele Benjamina Larretcheho.

V létě roku 2019 se dvojice vzala a o pár měsíců později se jim narodil syn. Němcová se stala matkou až ve čtyřiceti a chlapec se narodil předčasně, naštěstí je ale zcela v pořádku a nemá žádné trvalé následky.

Modelka své vymodlené dítě pojmenovala podle posvátného stromu Bodhi, pod kterým Buddha přibližně před dvěma a půl tisíci let došel osvícení.

Během dob své největší slávy Němcová spolupracovala s mnoha známými fotografy jako Mario Testino, Gilles Bensimon, Antoin Vergase, Walter Ioos, Vincent Peters a Christoph Kutner.

Byla součástí kampaní pro světově proslulé značky Benetton, Bulgari, Cartier, Intimissimi, Max Factor, Pantene Pro-V, Schwarzkopf, Victoria's Secret a mnoho dalších.

Kromě toho se objevila na mezinárodních obálkách časopisů Harper's Bazaar, Madame Figaro, Elle, Shape, Cosmopolitan, Marie Claire, Flare, Glamour či Sports Illustrated a předváděla oblečení pro nejvíce uznávané návrháře světového formátu.

Související články