Například vítězstvím ve Wimbledonu Petra Kvitová hvězda získala rekordní odměnu šedesát milionů korun. O polovinu výdělku ale sportovní hvězda přišla, jelikož v Anglii se polovina z příjmu ihned daní.

"Všude na turnajích se to daní jinak. Někde dostanete peníze na ruku a zdaňte si to, jak chcete. Jinde to už zdaní, což je příklad Anglie. Tam daní i marketingové peníze," prozradil dobře informovaný zdroj Blesku.

Kvitová se z těchto důvodů rozhodla loni na přelomu října a listopadu odstěhovat do Monaka. Tenistka se netají tím, že důvodem byly právě obří odvody z jejich výdělků. "Je to samozřejmě z daňových důvodů," přiznala Kvitová stejnému webu.

Za podnájem milion ročně

Ačkoliv Petra Kvitová již před delší dobou změnila svou stálou adresu, v knížectví na pobřeží Středozemního moře si byt zatím nekoupila do osobního vlastnictví a je v podnájmu.

Nejlevnější jednopokojové apartmány v této lokaci přitom vyjdou zhruba na milion korun ročně, takže se rozhodně nejedná o levnou srandu. I přesto se to však tenisové hvězdě vyplatí, jelikož v Monaku tenistka nic danit nemusí. Pouze musí uhradit jedno procento z ceny podnájmu a nutné výdaje za poplatky.

Kvitová si během let vydělala cca 36 564 924 USD, tedy neuvěřitelných 790 mil. korun. Sportovkyně vybojovala dva Wimbledony, Turnaj mistryň, k tomu devět dalších titulů z turnajů elitní kategorie WTA 1000. Petra je jedničkou nejen ve svých výkonech, ale i v příjmech, které převyšují její české kolegyně o stovky milionů.

Související články