Petra Kvitová zažila v roce 2016 zážitek, ze kterého bude mít noční můry už navždy. Radim Žondra se vloupal přes Vánoci do jejího bytu v domnění, že tam nikdo nebude, nečekaně ale na tenistku narazil a napadl ji nožem!

Během nechutného útoku utrpěla Kvitová vážné zranění levé ruky. Několik měsíců nemohla hrát a vypadalo to, že se bude muset vzdát své skvěle rozjeté kariéry.

Lékařům se ale podařilo nemožné, a během čtyřhodinové operace, hvězdě tenisových kurtů ruku zachránili! Žondra byl za svůj čin odsouzen, neustále se ale snaží rozsudek zvrátit.

Kvitová musela kvůli Žondrovi několikrát k soudu

I když Petra Kvitová Radima Žondru poznala, on celou dobu tvrdí, že to nebyl on! Verzi útočníka ale soud neuvěřil a napoprvé ho poslal za mříže na osm let.

Proti tomu se Žondra na místě odovolal, to se mu ale příliš nevyplatilo. Soudce mu totiž zpřísnil trest na jedenáct let! Odvolací soud uvedl, že nad případem nejsou žádné pochybnosti a k napadení nedošlo bezdůvodně, ale plánovaně s cílem krást.

Odsouzený se rozhodl celý případ hnát až před nejvyšší soud, tam jeho žádost ale smetli ze stolu.

Žondra se pokusil dovolat nejvyššímu soudu. Neuspěl.

Nejvyšší soud v Brně rozhodl, že se případem Radima Žondry již nebude zabývat. Obviněný útočník se potřetí pokoušel zmírnit svůj jedenáctiletý trest, s tím ale neuspěl.

"Nejvyšší soud dovolání zamítl proto, že podle trestního řádu nebyly naplněny důvody pro podání dovolání," řekla ČTK asistentka místopředsedy Krajského soudu v Brně Miroslava Klusová.

Petra Kvitová tak může být v klidu, Žondra si příštích pár let za svůj čin ještě posedí v chládku. Pokud se neobjeví nové důkazy o jeho nevinně, jedenáctiletý trest je již definitivní.