Petra Kvitová si své soukromí bedlivě střeží a tak i zprávu o porodu se jí podařilo utajit před médii a zveřejnila ji sama na svém Instagramu.

Sportovkyně sdílela snímek, na kterém ukázala ručičku novorozeného syna, jehož otcem je její manžel Jiří Vaněk.

Chlapeček dostal krásné a české jméno Petr, což u celebrit z našeho rybníčku nebývá zvykem. "Petr 7. 7.2024," pochlubili se pyšní rodiče na sociálních sítích a ihned sklidily desítky gratulací od fanoušků i kolegů z branže.

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu tajila své těhotenství několik měsíců a poprvé se s novinkou pochlubila na začátku roku.

„Přejeme vám vše nejlepší do nového roku a zároveň se s vámi chceme podělit o skvělou novinku. V létě očekáváme miminko,“ okomentovala tehdy Petra momentku, na které v ruce držela ultrazvukový snímek.

Milostný příběh Petry Kvitové a Jiřího Vaňka se začal psát už v roce 2016. V té době trenér ukončil spolupráci s Karolínou Plíškovou a začal trénovat právě svou budoucí manželku.

Vaněk u Kvitové tajně přespával

Dvojice spolu poměrně dlouho fungovala pouze po profesionální stránce, časem ale mezi nimi přeskočila jiskra.

Čtyři roky od jejich seznámení začaly kolovat první fámy, že dvojice spolu tvoří pár, jelikož byl Vaněk opakovaně zachycen bulvárem, když přespával u Kvitové doma.

Láska měla jeden podstatný háček, Jiří byl totiž v té době ženatý s Markétou, matkou svých dvou dětí. Není divu, že se snažili svůj románek zprvu skrývat.

"Petra Kvitová poskytla trenéru Vaňkovi v jeho složité životní situaci azyl, aby v jejím prostorném apartmá v části pro hosty několikrát přespal. Byla to však jen mimořádná výpomoc v době, kdy v jeho bytě probíhají stavební úpravy a kdy vzhledem k pandemii koronaviru bylo prakticky vyloučené sehnat náhradní bydlení. Oba spolupracují čistě v profesionální rovině trenér–hráčka," řekl tehdy Idnesu tiskový mluvčí Kvitové Karel Tejkal.

Po čase Petra s Jiřím přestali mlžit a oficiálně přiznali, že tvoří pár. Poté už netrvalo dlouho a dvojice se se zasnoubila.

Vaněk svou vyvolenou požádal o ruku přímo ve Wimbledonu. „Chceme se s vámi podělit o radostnou novinku. Řekla jsem ANO na mém speciálním místě,“ napsala Kvitová na svém Instagramu.

Hrdličkám se dokonce podařilo dodržet tradiční termín do roka a do dne a jejich den D se konal v červenci na statku Oblík.

Dvojice se brala po osmi letech známosti a tříletém vztahu, kdy už oba věděli, že chtějí navždy spojit své životy a založit rodinu. Nezbývá než jim popřát mnoho štěstí a lásky i do budoucích let.

Související články