Herec Vladimír Dlouhý byl známý svým nezřízeným životním stylem. Miloval večírky a rozhodně se nevyhýbal ani sklence něčeho ostřejšího. I přes tyto nedostatky se do něj ale jeho budoucí žena Petra Jungmanová zamilovala prakticky na první pohled. 

Potkali se na natáčení detektivky Den, kdy nevyšlo slunce. V té Petra Jungmanová, která v tu dobu ještě nebyla příliš známá, ztvárnila sestru dívky, která spáchala sebevraždu a aby pomstila její smrt, neváhá dokonce i vraždit. 

Tuto roli nezískala náhodou. Prožila totiž velkou tragédii, kdy při nehodě motorového rogala zahynula její starší sestra. Režisérka Jitka Němcová si ji tak vybrala právě proto - věřila, že se do hrdinky dokáže patřičně vcítit. 

Zamilovali se do sebe na první pohled

Natáčení přineslo Petře Jungmanové do života lásku. Na place se totiž seznámila s Vladimírem Dlouhým. “Jiskřilo to mezi nimi od prvního dne natáčení. Všichni ze štábu jim to moc přáli, byli jeden pro druhého jako stvoření,” vzpomínal pro deník Blesk na okolnosti počátku jejich vztahu jeden ze členů štábu. 

Než spolu ale opravdu začali chodit, čekali ještě tři čtvrtě roku. Museli si totiž napřed vyřešit své předchozí vztahy. Poté ale jejich lásce již nic nestálo v cestě. 

Nový vztah Vladimíru Dlouhému svědčil. Přestože byl introvert, po boku své krásné ženy se začal objevovat na společenských událostech v rámci showbyznysu, kterým se do té doby spíše vyhýbal. 

Závislost na alkoholu nezvládl

V roce 2006 se pak páru narodila dvojčata - synové Jan a Jiří. V tu dobu si také hereččin muž poprvé přiznal, že má problémy s alkoholem. Kvůli dětem se ale rozhodl, že se se svou závislostí zkusí poprat. 

Odhodlání mu ale vydrželo pouze několik měsíců. V následujících letech to s ním šlo už jen z kopce. Pomoci mu nedokázali odborníci, manželka Petra ani jeho bratr, herec Michal Dlouhý. Příliš to nevylepšil ani fakt, že si Vladimír Dlouhý nenechal od nikoho radit. 

Začaly ho také sužovat zdravotní potíže, které nejprve bral na lehkou váhu. Po čase se ale ukázalo, že je to předzvěst něčeho velmi vážného. 

Podlehl zákeřné rakovině

“Jako mladý míval velké potíže se žaludečními vředy. Pak přišlo období zhruba dvanácti let, kterým říkal „ráj na zemi“, kdy ho netrápilo nic. Pak se ale problémy vrátily, ale vždycky, když mu začalo být špatně, řekl: „To jsou ty moje vředy.“ Nenapadlo mě, že by mohlo jít o něco jiného,” zavzpomínala na těžké chvíle Petra Jungmanová pro iDNES.cz

“V prosinci 2009 zkolaboval po představení Příliš drahá Mathilda. Hned začátkem nového roku pak absolvoval všechna možná vyšetření, která mu dělali i předtím na podzim, ale tentokrát už výsledky byly pozitivní a začal těžký půlrok. Chtěla jsem mu pomoct, ale on sám si zvolil jinou cestu. Věděla jsem, že by ve svém životě neměnil nic, on žil tak, jak chtěl,” svěřila se herečka. 

Vladimír Dlouhý onemocněl rakovinou slinivky. V roce 2010 nakonec svému onemocnění podlehl a Petře tak nastaly těžké časy. Jejím dětem totiž tehdy nebyly ani čtyři roky. Než se se ztrátou manžela vyrovnala a začala znovu žít, jí trvalo několik let.

Související články