Postavu Soni Kostkové hraje půvabná herečka Petra Hřebíčková. Kvůli roli dokonce změnila barvu vlasů. Pro Petru jsou typické krásné a dlouhé blond vlasy. V roli vysokoškolské profesorky Soni se ovšem představí v krátkém zrzavém účesu.

Toxický vztah a erotická kniha

Soňa přednáší na Univerzitě Palackého na katedře bohemistiky. V manželství žije s cynickým Liborem Kostkou. Vztah s manželem udržuje jen kvůli společným dětem a stabilnímu finančnímu zajištění. Libor pracuje na manažerském postu v úspěšné firmě, vydělává hodně peněz a rodině tak zajišťuje slušný životní standard. Cynický manžel se netají tím, že pravidelně střídá milenky a vodí si je dokonce i domů.

Frustrovaná Soňa sepíše knihu o svém manželství a životě jejího bratra Vojtěcha, který je také vysokoškolským profesorem. Ironicky laděný erotický román Pozadí událostí se rozhodne vydat. Díky všem okolním událostem se ovšem musí bránit a knihu vydá pod pseudonymem.

V soukromém životě prožívá štěstí

Ve svém osobním životě je Petra Hřebíčková úplně jiná než Soňa. S Matějem Dadákem má tři děti a krásný vztah. Po dvou synech se dočkali minulý rok narození dcerky. Petra patří k jedné z nejvíce obsazovaných hereček, a tak strach o své finanční zabezpečení v reálném životě mít určitě nemusí.


Čtyřdílnou minisérii Pozadí událostí vysílá Česká televize od neděle 11. září 2022 vždy od 20:10 hodin na programu ČT1.

Zdroj: Česká televize

Související články