Petra Hřebíčková pochází z Hodonína, studovala v Brně na JAMU činoherní herectví. Miluje divadlo a dokonce získala za roli Maryši prestižní cenu Thálie. Je stálou členkou Švandova divadla.

V televizi jste ji mohli poprvé zaregistrovat v seriálu Ulice a poté ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále. Zásadní ale byla komedie Muži v naději, kde se objevila po boku českých úspěšných herců a to ji vyneslo mezi hvězdy první velikosti. Další komedie, kde si Petra zahrála a stojí za zmínku, jsou Bezva ženská na krku, Přes prsty, Štěstí je krásná věc, Prvok, Šampón, Tečka a Karel nebo v loňské novince Matky.

Patří mezi naše nejobsazovanější herečky

Vídat ji můžete i v seriálu Ochránce. V současné době patří mezi naše nejobsazovanější herečky, tudíž musí dobře koordinovat čas mezi prací a rodinou. Má totiž kromě manžela i malou dcerku Mariannku, která jí jistě zabere hodně času. Hřebíčková to ale zvládá a je příkladem matky, která umí skloubit práci a kariéru. Herečka už několik let žije s kolegou Matějem Dadákem, se kterým má a vychovává ještě dva syny - Šimona a Mikuláše.

Málokdo ale ví, že se v patnácti letech dozvěděla od gynekoložky, že nikdy nebude mít děti. Dokonce se o svém problému byla poradit i se šamanem, který jí řekl, že se vše vyřeší samo. A měl pravdu, dnes je matkou tří dětí.

Zdroje: 7 pádů Honzy Dědka

Související články