Legendární brněnský Mercedes Petr Švancara patří mezi nejvýraznější osobnosti českého fotbalu. Jeho základna fanoušků je opravdu široká, sám autor devětapadesáti gólů v české nejvyšší fotbalové soutěži se snaží se svými fanoušky držet tempo a často tak pro ně vymýšlí různá setkání, nebo pořádá například koncerty.

Zábava je jeho práce

Petr se nebojí žádné výzvy. V minulém roce se s fanoušky na svém Instagramu podělil o fotografii, kde chodil na přehlídce jako model. "Byla to pro mě jednorázová akce, kariéra modela touto akcí skončila. Já se musím živit tím, že mluvím. U toho jsem mluvit nemohl," prozradil s humorem sobě vlastním pro kafe.cz. O tom, že mu mluvení jde není pochyb, je častým hostem oblíbených televizních pořadů. Pozvat si Mercedesa je pro každého moderátora pořádná výzva. Nedávno zářil v pořadu TV Nova Na lovu."Ten pořad byl super, byl jsem rád, že jsem vyhrál nějaké peníze na charitu, to bylo pro mě důležitý. To, že toho moc vědomostně nevím mi nevadí, jsem vyučený elektrikář. Byl jsem taky nedávno v Sedmi pádech Honzy Dědka to bylo super. Do pořadu jako Výměna manželek bych úplně nešel, já jsem takovej kliďas, nevím co by tam se mnou dělali."

Rok plný zvratů

Rok 2022 byl pro Petra v plno věcech velmi turbulentní. Na začátku roku si vyzkoušel boxerský zápas s Lukášem Konečným. I tato jeho aktivita měla charitativní podtext, peníze vybrané během zápasu šli na pomoc nemocnému chlapcovi. "Šel jsem do toho, protože se s Lukášem známe, mělo to charitativní účel, což bylo super. Jen tak jsme se ťukali, ale byl tam velký respekt z mé strany, člověk si to uvědomuje až do toho ringu vleze. Já jsem fotbalista, tak to je úplně jiný než borci, kteří ten box trénují každý den několik let." Zastávka u boxu byla pro Petra tak jednorázová, za to fotbalista Martin Fenin se vrhl rovnou do přípravy na MMA zápas pod organizací Oktagon. "Držím Martinovi palce, bude to mít asi těžké tu přípravu, záleží proti komu půjde, jestli taky proti fotbalistovi, tak má určitě šanci,"dodal Švancara.

V médiích se objevila v průběhu roku informace o tom, že se mu rozpadá druhé manželství. K oblíbenému fotbalistovi vždy patřily bez debat krásné ženy. Turbulence se Petrovi a Kamile podařily urovnat a nyní se objevují opět bok po boku. "Ten rok 2022 byl hodně náročný, prošli jsme si nějakou krizí. Teď se na tom snažíme pracovat, jsme rodiče, máme nový dům. Vzájemně si jsme velkou oporou, Kamila mě podporuje v mé práci a já ji zase v její. Perfektně se stará o domácnost a malou. Když jedu někam pracovně, většinou jedu sám, nemohl bych se jí tam dostatečně věnovat. Ovšem když je akce alespoň trochu společenská vyrážíme společně jako pár. Věřím, že to náš vztah ustojí, děláme všechno pro to."

Vlastní show

Jak Petr prozradil, už nebude jen hostem zábavních pořadů, sám si zkusí jaké to je táhnout celou show. "S Luďkem Zelenkou máme nachystaný nový projekt, jmenuje se to Švanci Zelí show, budeme jezdit různě po městech, vykládat ty naše příběhy, tak se na to moc těším. Od lidí mám často super zpětnou vazbu, že je to baví ty moje vystoupení, tak mě to moc těší." Letošní rok bude pro Petra ovšem výjimečný i v jiných směrech, přiznal, že jednu věc svým fanouškům prozradit ještě nemůže. "Chystá se jedna věc o které ještě nemůžu mluvit, bude to výzva,"prozradil.

V posledních dnech už Petr oslňuje diváky jako jeden ze soutěžících nové série Survivora.

Související články