Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pohádkový princ Petr Štěpánek: Osudovou lásku poznal na natáčení Zlatovlásky

Petr Štěpánek s manželkou
Petr Štěpánek s manželkou
Zdroj: Profimedia

Vánoční čas znamená pro většinu Čechů klasické pohádky, mezi kterými nesmí chybět například Zlatovláska. Pro Petra Štěpánka byla role v této pohádce zásadní, během natáčení totiž potkal životní lásku.

Petr Štěpánek je jedním z nejoblíbenějších pohádkových princů. Dnes už je herec sice v důchodovém věku, na některá natáčení ovšem stále vzpomíná s velkou nostalgií.

Není divu, na natáčení Zlatovlásky totiž potkal osudovou ženu, o čtrnáct let starší režisérku Vlastu Janečkovou.

„Asi nejdůležitější v mém životě byla Zlatovláska, kterou režírovala Vlasta Janečková. Zamilovali jsme se a byla svatba,“ řekl kdysi herec v jednom rozhovoru. Lásku jako trám nakonec rozdělila až tragická smrt Janečkové.

Zlata chtěla manželovi ukázat, že se nemusí bát.

Před osmi lety se Vlasta Janečková nešťastnou náhodou zranila, a to se jí nakonec stalo osudným. „Koncem září doma upadla, poranila si hlavu, a záchranka ji musela odvézt do nemocnice,“ prozradil tehdy Blesku kamarád Petra Štěpánka.

Režisérka nakonec strávila v nemocnici pět měsíců, domů se už ale bohužel nevrátila. V pondělí 27. února 2012 ve věku 77 let zemřela.

Fešný vdovec se ale neuzavřel do sebe, a pouhý rok po manželčině smrti si vzal svou kolegyni Zlatu Adamovskou.

Petr Štěpánek

Se Zlatou Adamovskou se Petr Štěpánek poprvé seznámil již před lety, na první setkání ovšem ani jeden nijak zvlášť nevzpomínal.

„Bylo to v pohádce O stříbrném a zlatém vajíčku, hráli jsme zamilovaný pár, ale já jsem tehdy chodila se svým prvním mužem,“ přiznala v magazínu Rodina DNES Adamovská.

„Já si na naše první setkání vůbec nepamatuji. Točil jsem tehdy jednu pohádku za druhou a Zlata pro mne byla jednou z mnoha mladých hereček, se kterými jsem partneřil,“ tvrdí Štěpánek, že ani on nezahořel ke své kolegyni láskou hned na první pohled. Osud ale evidentně chtěl dvojici svést dohromady, a tak se po mnoha letech potkali znovu, tentokrát ale jejich setkání přerostlo v přátelství a nakonec i lásku.

Petr Štěpánek

Zlata Adamovská prožívala v době, kdy Petr Štěpánek přišel o svou milovanou ženu, také nelehké období. Herečka řešila trable v manželství s otcem svých dvou dětí Radkem Johnem, na kterého se provalilo, že má ještě jednu rodinu.

„Oba jsme tehdy v soukromí prožívali těžké chvíle a možná právě to nás spojilo. Probírali jsme všechno možné,“ prozradil herec deníku Aha!.

„Byl neoblomný. Navíc mě tak romanticky požádal o ruku, že jsem nemohla odmítnout. A přišlo mi docela fajn, že o mě zase někdo stojí na celý život,“ řekla kdysi Adamovská v rozhovoru pro magazín Rodina DNES. Dnes již mají Adamovská se Štěpánkem za sebou krásných sedm let manželství a jejich vztah nadále kvete. Nezbývá než jim popřát mnoho lásky i do budoucích let.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky