Do Nové obřadní síně v Praze v Olšanech se ve středu 25. ledna vydala celá řada známých osobností. Konal se tam totiž pohřeb slavné televizní režisérky Kristiny Taberyové, která ve věku jedenasedmdesáti let zemřela po dlouhém boji se zákeřnou rakovinou. Loučení bylo těžké hlavně pro jejího bratra, herce Petra Štěpánka, který se smrtí sestry přišel o svého posledního sourozence.

Řada smutečních hostů

Petr Štěpánka na pohřeb doprovodila jeho manželka Zlata Adamovská. Mezi smutečními hosty se ale podle Blesku objevila i celá řada dalších známých osobností. S režisérkou se přišli rozloučit například Naďa Konvalinková, Kateřina Macháčková, Simona Postlerová, Jiří Dvořák anebo Daniela Kolářová.

Státní vyznamenání

Kristina Taberyová nebyla jen režisérkou, ale podílela se i na projektech, které pomáhají. Na začátku devadesátých let stála u vzniku humanitární organizace Člověk v tísni a následně byla dlouholetou členkou správní rady. I proto přišla Olga Richterová, místopředsedkyně Sněmovny, s nápadem, že Taberyovou navrhne na udělení státního vyznamenání.

Kristina Taberyová bojovala dlouho s rakovinou. I když se jí častokrát podařilo zvítězit, nemoc se vždy vracela. Podle webu irozhlas.cz se pak její stav v posledních týdnech začal rychle zhoršovat, až nakonec zákeřnému onemocnění podlehla.

Související články