Baviče a moderátora Petra Novotného si pamatuje asi většina televizních diváků. Všestranný umělec, textař, publicista a podnikatel a hudebník se zapsal do srdcí hned několika generací.

Novotný se narodil v Olomouci a vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, showbyznys ho ale lákal odjakživa, a proto začal svou kariéru jako moderátor skupiny Greenhorns.

Poté si ho lidé spojili hlavně se skupinou Fešáci, kterou nejen uváděl, ale napsal pro ni desítky textů. Bezmála čtyřicet let se pak pravidelně objevoval v televizi jako host i uvaděč vlastních pořadů.

Mezi snad ty nejznámější patří jeho zábavná show Novoty nebo kuchařská Dobroty. Kromě toho je pětinásobným vítězem divácké ankety TýTý v kategorii Bavič roku a objevil se i v několika filmech a seriálech. Pak ale přišly vážné zdravotní problémy.

Klidné stáří v Řeporyjích

Největším koníčkem Petra Novotného bylo vždy cestování a různé adrenalinové aktivity.

Dnes již legendární historkou je jeho seskok bungee jumpingem na Máchově jezeře, kdy si o dno rozbil hlavu a jako suvenýr si odnesl obří jizvu na čele.

Před jedenácti lety ho ale bohužel začalo trápit zdraví. Nejprve se podrobil operaci po cévního mozkové příhodě.

Tři roky po mrtvici selhaly Novotnému ledviny a znovu bojoval o život. V roce 2017 musel na operaci srdce, jelikož prodělal infarkt a dostal dvojnásobný bypass.

Doslova za pět minut dvanáct byl hospitalizován i o rok později kvůli celkovému selhání organismu. Ve vojenské nemocnici ho museli dokonce uvést do umělého spánku a pár měsíců nato podstoupil operaci prostaty.


Po měsících strávených v nemocnicích se oblíbený bavič stáhnul do ústraní svého domu v Řeporyjích, kde žije se svou manželkou Mirkou a jeho syn Pavel zde dělá starostu.

Novotný se věnuje hlavně rodině a svým pěti vnoučátkům, díky kterým se rozhodně nenudí. Na konci loňského roku se dokonce umělec ukázal ve společnosti u příležitosti výročí skupiny Fešáci a vypadal velmi spokojeně a sršel dobrou náladou.