Svého otce Noemi Muková nikdy pořádně nepoznala. Přišla o něj totiž, když jí byly pouhé tři roky. I přesto jí ale tatínek dnes velmi pomáhá. Alespoň tedy svými písněmi, které Noemi dodávají sílu a pomáhají odrážet negativní poznámky, které na její adresu někteří trousí.

Nevhodná slova

„Tatínek byl velmi slavný, což některé děti nedokážou pochopit a neví celou situaci, jak to bylo, a někdy mají pak nevhodné poznámky na mě i na celou mou rodinu. To je ta horší stránka, se kterou se musím popasovat,” prozradila nadaná Noemi v rozhovoru pro pořad Showtime a dodala, že sílu hledá právě v tatínkových písních.

Noemi je studentkou bratislavské konzervatoře, kde po prázdninách nastoupí do druhého ročníku. Kromě studia zpěvu má ale za sebou už několik vystoupení. Naposledy si například zazpívala i na festivalu Kouřimská skála, kde každoročně mnozí umělci zpívají písně Petra Muka a připomínají si jej tak.

Dodnes záhadou

Zpěvák Petr Muk odešel na věčnost v pouhých 45 letech, a sice v roce 2010. Jeho smrt je i po letech stále opředena tajemstvím. Úspěšný interpret dlouhá léta bojoval s psychickými obtížemi, a tak dlouhou dobu mnozí věřili, že spáchal sebevraždu. Jak ale uvádí Blesk, záchranáři, kteří v jeho bytě kdysi zasahovali, hovořili o nešťastné náhodě. Zpěvák podle nich nešťastně zkombinoval léky, které užíval na léčbu maniodeprese, a alkohol, jehož měl mít v době smrti v krvi více jak 2 promile. „Prášky, alkohol, intoxikace. Udusil se zvratky. Sebevražda téměř vyloučena. Finálně to ukáže pitva,” uvedli členové záchranky. Co přesně ale pitva prokázala, se veřejnost už nikdy nedozvěděla.

Související články