Známý český herec Petr Kostka a neméně známá herečka Carmen Mayerová mají manželství, jaké by jim mohl leckdo závidět. Brzy oslaví zlatou svatbu, tedy padesát společných let. V době, kdy se jejich životy propojily, za sebou oba měli jedno manželství. Jedno ukončil rozvod, druhé ukončila smrt.

Herec Petr Kostka se narodil v červnu 1938 do herecké rodiny Jiřího Kostky. Mladého Petra však podle webu iDNES herectví úplně nelákalo a dával přednost matematice. Právě proto nastoupil na hospodářskou školu do Plzně. Nakonec se ale rozhodl pokračovat v rodinné tradici a začal studovat DAMU. Již během svých studií se oženil s herečkou Ingrid Vavruchovou. Ta ještě na škole otěhotněla, a aby mohl Petr finančně zabezpečit rodinu, studia nedokončil. I přesto však získal angažmá v Městských divadlech pražských a jeho kariéra se začala slušně rozjíždět.

Petr Kostka a Carmen Mayerová patří k nejstabilnějším párům

Zato život Carmen Mayerové byl plný zásadních zlomů. Narodila se v září 1944 Španělce Antonii Torell Mir a trutnovskému malíři německé národnosti Charlesi Mayerovi. Rodiče později měli ještě dceru Aidu. V šestnácti letech se Carmen dozvěděla rodinné tajemství – jejím biologickým otcem totiž nebyl malíř Charles Mayer, ale německý důstojník Manfred, který padl do zajetí a s největší pravděpodobností zemřel.

Zřejmě kvůli špatnému kádrovému profilu mladou Carmen nevzali na školu, a ona tak odjela do Hradce Králové a dala se k divadlu. Následně se vdala a narodila se jí dcera Kateřina. Manželství však dlouho nevydrželo a brzy přišel rozvod. Pak se Carmen vydala do Prahy, kde se konečně setkala s Petrem Kostkou. Ten se zrovna vyrovnával s životní tragédií.

Petr Kostka se musel vyrovnat se smrtí manželky

Jeho žena Ingrid Vavruchová totiž zemřela při autonehodě, a herec se musel ze dne na den postarat o dvě dcery. V roce 1972 si vzal Carmen za manželku, nastěhovali se do velkého bytu a vychovávali tři děti – dvě Petrovy a dceru z prvního manželství Carmen. Krátce nato se jim narodilo dítě čtvrté, kterým je herečka a moderátorka Tereza Kostková.

Jako každé manželství i toto zasáhly starosti a krize. Životní partneři však dokázali vše společně přestát, a dnes se mohou radovat ze svazku, který už nic nezničí. „S Petrem si dobře uvědomujeme, že máme velké štěstí. Máme krásné role, jezdíme na zájezdy, postaráme se i o vnoučata – na pravnoučata se už jezdíme jenom dívat a radovat se. A to všechno jsou věci, které nejsou samozřejmé. A za které nezbývá než děkovat Bohu,“ svěřila se herečka webu iDNES.