Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Petr Kolečko o snímku Zbožňovaný: Bál jsem se odmítnutí, Bartoška měl výhrady

Petr Kolečko
Petr Kolečko
Zdroj: Profimedia
Petr Kolečko

Petr Kolečko dorazil se svou partnerkou Anetou Vignerovou do Karlových Varů na filmový festival, kde představil svůj nový film Zbožňovaný a seriál Osada. Režisér prozradil naší redaktorce, kde čerpal inspiraci na nový snímek a jak přemluvil hlavní hvězdu, aby roli vzala.

Petr Kolečko s Anetou Vignerovou poprvé od narození jejich syna Jiříčka vyrazili do společnosti. Aby si mohli společně naplno užít atmosféru filmového festivalu, svěřili potomka chůvě.

Mejdany si ale Vignerová s Kolečkem příliš neužijí, ve Varech je totiž čekají převážně pracovní povinnosti.

"My máme poprvé hlídání, je u nás doma chůva, takže jsme tady sami. Čeká nás ale oba hodně povinností. Moje žena tady má svoje akce spojené s módou a já tady prezentuji svůj nový film. Takže to to tady spíš tak oběháme a jsme unavený, oba to bereme spíš pracovně. Určitě sem nejezdíme na filmy a bavit se, primárně je to práce," prozradil nám. 

O hlavní roli Bartošky ve filmu Zbožňovaný měl Kolečko jasno od začátku

Nový scénář je pro Petra Kolečka zároveň tak trochu osobní zpověď, příběh je totiž inspirován jeho vlastním dědečkem. "V takové té prenatální fázi je to inspirované mým dědou, který byl pediatr v Polici nad Metují. Byl velice vážený, ale zároveň dělal takové věci, které šly trošku proti tomu. Ona je to komedie, i když se ten námět se týká spíše vážných témat. Opět je to plný mých hovadských vtipů a myslím, že to finální pojetí je takový laskavý," řekl nám režisér o svém novém díle.

O obsazení Jiřího Bartošky do hlavní role měl prý Kolečko od začátku jasnou představu a neuměl si představit jiného herce. 

"Já jsem se nejdřív trochu bál mu tu roli nabídnout. Byla tam taková krátká úvaha o jedné polské hvězdě, to Jiří asi neví, z toho jsme ale rychle ustoupili. Pan Bartoška byl nakonec jediný, komu jsem volal, ale hodně jsem se obával odmítnutí," přiznal Kolečko. Nakonec Jiří Bartoška na roli kývnul, měl ale jisté požadavky!

Bartoška měl k původní verzi výhrady, přidala se k němu Kronerová i Chýlková

"Přestože k té první verzi, kterou jsem Jiřímu (Bartoškovi pozn. redakce) nabízel, měl jisté výhrady, něco ho na scénáři zaujalo. Navíc jsem měl štěstí, že se loni nekonal festival, tak byl nevybouřenej," vysvětlil se smíchem Petr Kolečko, který se společně s herci nakonec dohodl na lehké úpravě původního díla.

Do scénáře nezasahoval jen Bartoška, výhrady totiž měly i další hlavní hvězdy filmu, Ivana Chýlková a Zuzana Kronerová.

"Podobné výtky jako Jiří měla i Ivana Chýlková se Zuzanou Kronerovou, takže jsme se dohodli na nějakých úpravách a nakonec všichni s nadšením role vzali a dokázali jsme to přes různé peripetie natočit. Ačkoliv jsme se ani s jedním z nich předtím neznali a měl jsem k nim velikou úctu, na place byla bezvadná atmosféra a spřátelili jsme se," uzavřel.

Filmoví fanoušci mohou od pátku navštívit festival v Karlových Varech.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky