Petr Kellner začal podnikat po sametové revoluci, v roce 1991 se stal spoluzakladatelem investiční společnosti PPF (První privatizační fond). Tu založil spolu s Milanem Maděryčem a Milanem Vinklerem.

Největším úspěchem podnikatele se stala privatizace České pojišťovny v roce 1996, díky které pohádkově zbohatl. Podle časopisu Forbes disponoval jměním v hodnotě téměř 300 miliard korun.

Kellner byl majoritním vlastníkem finanční skupiny PPF, která vlastní mimo jiné banku Air Bank, Home Credit, O2 arenu či televizi Nova. Miliardář byl dvakrát ženatý a měl celkem čtyři děti.

Záchranáři už mohli konstatovat pouze smrt, přežil jediný člověk

Petr Kellner jel na Aljašku s přáteli, k tragické nehodě došlo při výletu na takzvaný heliskiing, kdy vrtulník vyveze lyžaře na kopec, který pak sjíždějí.

Záchranáři se na místo havárie v oblasti ledovce Knik dostali až o několik hodin později. Když posádka nedorazila v plánovaném čase, začala pátrací akce.

Bohužel po nalezení trosek vrtulníku čekal záchranáře velmi smutný pohled. Na místě našli pět obětí a jednoho přeživšího, kterého ihned převezli do nemocnice. Kromě Petra Kellnera podle policie zahynul i další Čech Benjamin Larochaix, dva průvodci z hotelu Tordrillo Mountain Lodge, kde byl Kellner ubytován, a pilot vrtulníku.

Provozovatelé hotelu jsou v šoku, rodina prosí o soukromí

„Je to zničující pro nás, naši komunitu a rodiny zemřelých. Za 17 let podnikání se nám nic podobného nestalo,“ uvedli provozovatelé hotelu, kteří jsou podle deníku The New York Times incidentem otřeseni.

Podle nich byli Kellner i Larochaix častými hosty. Agentura AP navíc uvádí, že oba průvodci, kteří českého miliardáře doprovázeli, byli velice zkušení.

„Zatímco jeho pracovní život byl plně ve znamení neuvěřitelné pracovitosti a kreativnosti, jeho soukromý život patřil jeho rodině a dětem. Pohřeb proto proběhne v úzkém rodinném kruhu. Prosíme všechny, zejména média, aby v tuto těžkou chvíli respektovali soukromí rodiny pana Petra Kellnera,“ sdělila mluvčí skupiny PPF Jitka Tkadlecová. Pohřeb se tedy podle ní bude konat v úzkém rodinném kruhu. Upřímnou soustrast rodině.