S Kellnerem se o víkendu rozloučila rodina a nejbližší přátelé. Podle portálu Blesk.cz se smuteční obřad konal v jeho dejvické vile. Dřevěná rakev umístěná v zahradě byla pokrytá mechem, květinami a šiškami. Vedle ní byly vystaveny dvě fotografie.

Na obou byl movitý podnikatel zobrazený s veselým výrazem. Nechyběly smuteční věnce, kytice a svíce. Na pohřbu jistě vzniklo nemálo fotografií, ale jen pár se jich dostalo na veřejnost. Jednu z nich sdílel ředitel PPF pro vztahy s veřejným sektorem Vladimír Mlynář na svém twitterovém účtu.

„O víkendu jsme se definitivně rozloučili s PK. Děkuji všem, kteří mu v uplynulých dnech věnovali pozitivní vzpomínku,“ uvedl pod snímkem Mlynář.

Poslední rozloučení se konalo v rodinném sídle

Nejbohatší Čech na konci března nešťastnou náhodou zahynul, když se společně s dalšími přáteli chystal podnikat heliskiing, kdy jsou lidé vysazováni přímo z vrtulníku do sněžného terénu. Vrtulník však nepřistál, nýbrž havaroval.

Spolu s Kellnerem zahynuli další čtyři lidé. Jediným přeživším je snowboardista David Horváth. Za nehodou nebyly zřejmě jen technické potíže, ale přistání zkomplikovaly i povětrnostní podmínky. Petr Kellner byl jedním z nejvlivnějších Čechů.

Podnikat začal počátkem devadesátých let, poté co odešel z filmové branže, kde byl asistentem produkce.
Později založil skupinu PPF, která vznikla v roce 1991 jako Správa prvního privatizačního fondu, a. s., a Kellner ji vlastnil z 99 procent.

Pod PPF spadá nespočet firem, které přinášejí obří zisk

„Skupina PPF investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství,“ píše se na stránkách společnosti.

Součástí gigantu je třeba úvěrová firma Home Credit, banka Air Bank, Mall Group, O2 Czech Republic, Škoda Transportation, provozovatel největší datové a komunikační sítě v ČR Cetin či Sotio, společnost zaměřující se na výzkum v oblasti onkologie a autoimunitních onemocnění.