S filmovou branží si ho už nikdo nespojuje, byť v ní v mládí působil. Na konci osmdesátých let se stal asistentem produkce na Barrandově. Na okamžik se mihl i před kamerou, a to ve scéně, kde se ve filmu Čas sluhů odehrává bytový večírek Vilmy Cibulkové.

„Bylo to v roce 1988, kdy k nám Petr nastoupil jako 24letý absolvent Vysoké školy ekonomické do produkce na Barrandově. Byl to takový náš společný debut,“ prozradila Super.cz režisérka snímku Irena Pavlásková.

„Poprosila jsem ho jednou, aby tam tu malou roličku zahrál. Zhostil se toho naprosto přirozeně a bezprostředně,“ dodala. Rozhodně však nešlo o žádného extroverta. Spíš naopak. Užíval si raději úlohu za kamerou než před ní.

V pozadí se cítil lépe

„Byl to milý kluk, řekla bych, že spíš uzavřenější, introvert. Žádný suverén, naopak skromný, citlivý kluk. Očekával, že bude dostávat velké, těžší úkoly, byl do toho zapálený. Takhle si ho pamatuju já,“ vzpomínala na Kellnera Pavlásková.

„Naše cesty se potom rozešly, Barrandov se privatizoval, premiéru jsme měli v říjnu ’89 před sametovou revolucí a začaly se dít velké historické změny. Potom si šel svou cestou ekonoma a podnikatele,“ doplnila Pavlásková.

O patnáct let později už ho Forbes zařadil mezi nejbohatší muže planety. Založením společnosti PPF, jíž vlastnil 99 procent, pokryl 21 zemí. PPF vznikla už v roce 1991 jako Správa prvního privatizačního fondu, a. s.

Nejbohatší Čech zemřel při pádu vrtulníku

Pod PPF spadá nespočet firem, které přinášejí obří zisk. „Skupina PPF investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství,“ píše se na stránkách společnosti.

Součástí gigantu je třeba úvěrová firma Home Credit, banka Air Bank, Mall Group, O2 Czech Republic, Škoda Transportation, provozovatel největší datové a komunikační sítě v ČR Cetin či Sotio, společnost zaměřující se na výzkum v oblasti onkologie a autoimunitních onemocnění. Vedení PPF se po Kellnerově smrti chopil dlouhodobý minoritní akcionář Ladislav Bartoníček.