Zpěvák a zakladatel hudební skupiny Olympic, Petr Janda, má čtyři dcery se třemi ženami. Poslední, Rozárka, je ještě malá a její maminka Alice poměrně mladá, což nutí čerstvého jedenaosmdesátníka se udržovat ve formě, aby své mladé rodince stačil.

Petr Janda nikdy neměl o ženy nouzi, i když nepatřil mezi vyhlášené krasavce. Sláva a charisma mu vždy pomohly natolik, že získal každou ženu, na kterou ukázal.

„Já jsem v kapele nikdy nebyl za krasavce, a dokud jsme nebyli slavní, holky šly po ostatních. Ale čím jsem byl slavnější, tím víc šly po mně. Rád na to vzpomínám,“ řekl Janda pro Blesk.

První manželka zemřela na rakovinu, nechala mu dvě malé děti

Netají se ani tím, že jeho postelí prošla pěkná řádka žen, mohly jich být stovky, ale přesný počet zpěvák nezná.

„Přišlo mi ponižující to počítat, ale bylo jich hodně. Ty osmdesátky byly hodně divoká doba,“ směje se hudebník a dodává, že tenkrát se na věrnost rozhodně nehrálo.

V té době měl doma dokonce manželku Janu, která zemřela v roce 1991 na rakovinu vaječníků a zanechala mu dvě malé děti. Dceru Martu, nyní také úspěšnou zpěvačku a syna Petra, který bohužel také zemřel na rakovinu v mladém věku. V pouhých třiatřiceti letech mu byl objeven nádor na mozku.

V devadesátkách však přišla změna Jandova chování spojená se strachem, který nikdo z umělecké branže neznal, začalo se totiž mluvit o nemoci s názvem AIDS.

„Když přišly první zprávy o AIDS, a pak umřel Freddie Mercury, to už jsme začali být teda hodně opatrní a zdrženliví,“ vzpomíná na změnu svého přístupu k životu legenda.

Jandovy ženy spolu velmi drží a přátelí se

I když neměl v životě zpěvák jen štěstí, zemřela mu manželka a syn, zbytek rodiny při sobě neuvěřitelně drží a to i všechny současné a bývalé manželky s dětmi. Jandovi jsou velká a šťastná rodina. To se ostatně ukázalo loni na zpěvákových osmdesátinách, kde se všichni společně sešli a narozeniny legendy oslavili, jak se sluší a patří.

Kromě rodiny dorazila i celá řada kamarádů a kolegů z branže. Za svou kariéru totiž Janda spolupracoval snad úplně se všemi, co něco znamenají. Zmínit můžeme hity pro Marii Rottrovou, Hanu Zagorovou, Václava Neckáře či Jiřího Korna, který býval dokonce nějaký čas členem Olympicu.

Po revoluci začal Janda podnikat. Založil vlastní nahrávací studio Propast, a také založil hudební agenturu. Sám ale samozřejmě na hudbu nezanevřel a s Olympicem vystupuje dodnes. Dokonce třikrát vyhrál Českého slavíka v kategorii hudebních skupin a toho Zlatého v kategorii zpěváků.

Související články