Pán domu vítal hosty v bermudech a košili, které si schválně oblékl obráceně. „Občas si samozřejmě nechtěně vezmu naruby spoďáry. Navíc ještě obráceně,“ smál se frontman Olympiku pro deník Aha!. Když zpěvák chodil ještě na gymnázium, prý si jednou oblékl každou ponožku jinou, a spolužáci se mohli smíchy potrhat. Podle muzikanta ale prý nechtěné chyby v oblékání mohou lidem i pomáhat. „Když si něco oblečete obráceně, prý to nosí štěstí. Takže si to nemáte hned převlékat,“ dodal legendární rocker.

Hosté na sebe prozradili, kde nakupují

Jandova manželka Alice, která letošní téma sešlosti vymyslela, pak byla ještě odvážnější a na vrchní oděv si vzala spodní prádlo. Po zahradě pak běhala v bílé podprsence a podvazcích, jako kdyby se nechumelilo. Většina hostů si obrátila naruby saka nebo bundy, čímž nechtěně prozradili, kam chodí vybírat nové kousky. Zajímavý nápad měl i moderátor Jan Rosák, který si kvůli večírku vyrobil vizitky se jménem pozpátku.

Na slavnosti nemohla samozřejmě chybět zpěvákova dcera Marta Jandová, která si na hlavu posadila panenku obrácenou vzhůru nohama a všem zazpívala. Petr Janda s Olympikem zahrál největší pecky. Později to rozjel i s kapelou Souseďanka, kde hrají jeho skuteční sousedé. Kuchaři pro všechny grilovali maso a víno teklo opravdu proudem. Dorazil i Petr Klein Svoboda, syn zesnulého skladatele Karla Svobody, s manželkou Lucií a synem Ferdinandem Sonnym. Ten zaujal dlouhými vlasy do půli zad, kvůli kterým si ho někteří nejdříve spletli s dívkou.

Zespodu to fouká a koušou mě komáři

Největší úspěch měl ale bezpochyby profesor Jan Pirk. Známý kardiolog si totiž s manželkou Blankou prohodil oblečení. Zelenošedé dámské šaty ke kolenům doplnil pekáčem čerstvě upečeného koláče. Jen místo lodiček k outfitu zvolil pohodlnější pantofle. I tak mu ale ženský oděv připravil mnoho nečekaných výzev. „Hrozně zespodu fouká a koušou komáři,“ vtipkoval pro Blesk lékař. Jeho žena Blanka si na oplátku půjčila manželovy černé kalhoty, bílou košili i pověstného motýlka, kterého Pirk nosí i v nemocnici při práci.