Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Petru Jandovi zemřel bratr na covid. Všem odpůrcům očkování poslal vzkaz

Petr Janda s bratrem Jiřím
Petr Janda s bratrem Jiřím
Zdroj: profimedia.cz
Petr Janda s bratrem Jiřím

Ani ve snu ho nenapadlo, že by se mu něco takového mohlo stát. Pandemie koronaviru mu ale obrátila život naruby. Nejprve musel Petr Janda zrušit všechny nasmlouvané koncerty s kapelou Olympic a přišel o velkou část příjmů a posléze podlehl covidu-19 jeho bratr. Očkování je podle frontmana rockové kapely nezbytné.

Petr Janda je rocker tělem i duší. Vždy byl fit a plný elánu. Šťastným ho dělaly především plné haly lidí. Fanoušků má totiž kapela Olympic nepočítaně. S tím je však konec, alespoň prozatím. Kvůli pandemii koronaviru je už téměř rok vyhlášen zákaz konání koncertů i jiných hromadných akcí.

Jandu teď ale mnohem víc trápí jiná věc, a to odchod blízkého člověka. Covidu-19 nedávno podlehl jeho bratr. O rok starší bratr Jiří kdysi prodělal mozkovou mrtvici a Petr mu nedaleko svého domu zařídil domov pro seniory. Při každé volné příležitosti si ho bral k sobě.

S bratrem, o kterého Janda přišel, měli blízký vztah

Petrův bratr byl také muzikant, hrál na saxofon. Před deseti lety skončil na invalidním vozíku. Petr s ním stále chodil do jejich oblíbené hospody či na koncerty.

„Pláču a nestydím se za to. Vždyť mi umřel brácha,“ řekl Blesku. „Když jsem mu volal naposledy, nemohl ani mluvit. Nechte si už, ku*va, ty blbý kecy o chřipečce,“ rozčiluje se.

Petr Janda Petr Janda Zdroj: profimedia.cz

Podle Jandy je očkování proti covidu-19 nezbytnou věcí. Nerozumí tomu, proč ho spousta lidí odmítá. On sám chce vakcínu dostat hned, jak to bude možné.

Očkování je podle rockera jedinou záchranou

„Abych řekl pravdu, vůbec nechápu, kde se vzal ten celosvětový odpor proti očkování,“ řekl Janda portálu Čas.sk. Z očkování měl v dětství strach, ale ten už ho přešel.

„Já kvůli tomu nemohl spát a říkal jsem rodičům, že se ho strašně bojím. Potom nám jednou řekli, že se bude očkovat proti obrně. A já jsem se na to tak těšil,“ vzpomínal zpěvák. Momentálně je to pro něj jedinou možností, jak se zachránit.

„Pro mě je vakcinace naděje a budoucnost. Nechám se očkovat v první možné chvíli, je to pro mě momentálně nejdůležitější věc, kterou musím udělat,“ tvrdí Janda.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU