Zpěvák Petr Janda neprožívá v současné době šťastné období, přestože se stala spousta věcí, které mu dělají radost. Před několika týdny kapela Olympic vydala nové, velmi oblíbené album s názvem Kaťata a zpěvák podstoupil úspěšnou operaci srdce. Vše vypadalo dobře, pak ale přišla tvrdá rána.

Pár dní nazpátek zpěvák oznámil smutnou zprávu. Zemřel mu totiž jeho milovaný bratr Jiří, který podlehl koronaviru. „Minulý týden zemřel můj bratr na koronavirus. Já jsem s ním mluvil. Přál bych to všem, kdo si myslí, že je to ‘chřipčička’, jak to vypadá, když je člověk zasažený opravdu na plné pecky, když nemůže mluvit a jen sípe. To bylo prostě strašné,” rozpovídal se o devastující události zpěvák v rozhovoru pro Radiožurnál.

S vládními opatřeními proti šíření koronaviru je spojena spousta omezení, mezi která patří například i zákaz koncertů, což spousta zpěváků může jen stěží vydýchat. „S tím se špatně žije, ale já se nechci zařadit do té fronty kverulantů, stěžovatelů, kteří chodí a křičí: ‘Otevřete nám sály!’. Já to takhle nechci. Mám děti, mám svůj věk. Snáším to blbě, ale chápu to,” odpovídal zpěvák na otázku, jak celou stávající situaci vnímá.

„Nic proti tomu nedělám, protože s tím prostě nic nezmůžu. Není to žádné české specifikum, je to celosvětový problém, celosvětová pandemie. Všichni to berou stejně. Protestovat proti tomu určitě nepůjdu,” pokračoval ještě ve své odpovědi.

Kromě stávající situace zpěvák Petr Janda promluvil také o svých plánech do budoucna. Kromě toho, že se svou kapelou Olympic chystají výroční album k oslavě šedesáti let její existence, by zpěvák rád nahrál i sólovou desku.

„Další desku chystáme za dva roky k těm šedesátinám Olympicu. Včera mě ale napadla takový nápad, že si mezitím udělám ještě sólovku,” smál se hudebník. Fanoušci se tak rozhodně mají na co těšit.