#clanek|4458802#

Na koronavirus mají lidé stále velmi rozdílné názory. Jedni dbají na přísné dodržování vládních nařízení, jiní se jim posmívají a nemoc považují za nafouknutou bublinu. Zpěvák skupiny Olympic Petr Janda patří k těm, kteří onemocnění v žádném případě nezlehčují. A jeho postoj zcela jistě ještě posílila náhlá smrt jeho bratra Jiřího, který právě covidu podlehl.

„Umřel mi brácha na covid a já pláču. Když jsem mu volal naposledy, nemohl ani mluvit. Nechte si už, ku*va, ty blbý kecy o chřipečce,” zlobil se podle Blesku zpěvák, který již od začátku pandemie přísně dbá na dodržování vládních opatření proti šíření nemoci. Chce totiž své malé dcery vidět vyrůstat. Snaží se nikam nechodit a když už přece jen musí, vždy má roušku. Dokonce v ní i spal.

Stejně jako Petr Janda, i jeho bratr Jiří se věnoval hudbě. Hrál na saxofon. V minulosti ho však dostihly zdravotní komplikace. Před deseti lety mu náhle přestaly sloužit nohy a skončil na invalidním vozíku. O dva roky později udeřila ještě mrtvice.

Petr však svého bratra velmi miloval, a proto ho v žádném případě nechtěl nechat na holičkách. Proto pro něj našel domov pro seniory jen kilometr vzdálený od svého bydliště, aby měl bratra nablízku. Každý pátek ho bral do místní hospůdky, na své koncerty, zval ho domů. Zkrátka mu na bratrovi velmi záleželo. Není tedy pochyb o tom, že je pro něj jeho náhlá smrt nepředstavitelnou ztrátou.

Zcela odlišný vztah má však Petr se svým bratrem Slávkem. Ten totiž v restituci žádal o činžovní dům po jejich tatínkovi. Jenže poté jej nechal v katastru napsat jen na sebe. Bratři Petr a Jiří požadovali nějaké vyrovnání, na jejich výzvy prý Slávek nikdy nereagoval. „Pár dnů před restituční tečkou jsem se ho ptal, jestli je vše v pořádku, přesvědčil mě, že ano. Ani ve snu by mě nenapadlo, že by chtěl mě a bratra Jiřího okrást,” nechal se tehdy Petr slyšet.

Jenže Slávek se bránil. „V době restitucí jsem projevil zájem o rodinný majetek jen já,” hájil se v nepříjemném skandálu.

#clanek|4728331#