V oblíbeném seriálu Život na zámku ztvárnil roli Otakara. Nyní je někdejší seriálové hvězdě pětapadesát let. Užívá si rodinného života a pečuje o nový dům. Jeho hlavní pracovní aktivitou je moderování pořadu České televize Máme rádi zvířata.

Nový začátek

Právě v posledních letech si Petr Hradil udělal radost velkou životní změnou. Z malého bytu se se svou rodinkou přestěhoval do velkého domu.

„Konečně jsme se také přestěhovali. To bylo pro mě zásadní, protože jsme se dvěma dětmi žili asi deset měsíců v garsonce v Písku na padesáti metrech čtverečních. Jedna místnost, dvě děti. Kdo nezažil, neví, o čem mluvím. A kdo zažil, tak ten možná smeká, protože to je fakt velice těžké,” dodal s tím, že dům postupně zařizují podle finančních možností.

Kvůli práci je Petr stále na cestách. S rodinou se usídlil v Písku a za prací tak musí do Prahy. „Představ si, že odjedeš v pět ráno v totální tmě, kdy všichni spí. Vrátíš se v osm večer z natáčení z Prahy, kluci na mě naskáčou, „taťka je doma, to bude sranda“. A taťka opravdu jede z posledních sil. Pak, když jsme je uložili, tak jsem si ještě psal svoje vstupy do pořadů, které jsem točil, což už bylo tedy úplně strašlivé, protože mi naprosto vynechával mozek,” přiznal pro iDNES.

Kvůli rodinnému domu si sáhl na opravdové dno. Svého rozhodnutí ovšem nelituje. „A ten kus té půdy? Nejen, že to je dneska dost přepych, něco takového mít. Mám dluhy, kam se podívám. Ale jsem za to šťastný, co mám. Protože když přijedu domů z natáčení, kde celý den jedete třeba týden v kuse a pak musíte posekat trávu, tak si fakt fyzicky máknete a to vás neskutečně vyčistí, je to krása.“

Svět zvířat

Petr Hradil moderuje pořad České televize Máme rádi zvířata. Po Martě Kubišové tak převzal pomyslnou štafetu. Populární zpěvačka dlouhé roky moderovala pořad Chcete mě? Díky natáčení pořadu si přivezl do už tak početné rodiny chlupatého mazlíčka. Společnost jim v novém domě dělá kocour, který se zanedlouho dočká dalšího zvířecího parťáka.

„A čekáme na psa, ale jsme v pořadníku někde ve Francii, protože jsem se zamiloval do plemene jménem Shilohský ovčák. V Evropě to není uznané plemeno. Ale je to zkrátka parádní pejsek, takže ten tady bude s námi. Doufám, že až budu mít trošku klidu, tak tady budou i králíci, slepičky a tak dál. Bude tady park a ve stodole se bude dělat kultura,“ prozradil s humorem.

Minulost nechal za sebou

Jednou z životních etap pro něj bylo období, kdy natáčel seriál Život na zámku. S oblibou vzpomíná především na herečku Kateřinu Macháčkovou.

„Nedávno jsem dostal přání od Kačky k narozeninám a bylo to hrozně milé. Posílala mi k tomu pusu a někdo se nad tím pozastavoval. Já jsem říkal „co blbneš, vždyť to je skoro moje máma“. Sice seriálová, ale prostě je to tak. To bylo pro mě samozřejmě velmi hezké období, protože jsem se poprvé v životě dostal k tak velké práci. Samozřejmě jsem to vůbec neznal, takže jsem se všechno učil, ale o to víc vzrušující to bylo,“ vzpomínal.

Mimo kariéru v úspěšné seriálu je spojený i s populární kapelou Chinaski. „To je takové, jako když třeba vidíš fotku ze svého mládí,“ prozradil o vzpomínkách na slavnou kapelu. Chinaski opouštěl v poněkud nepříjemné atmosféře. Averzi ke svým bývalým kolegům prý rozhodně nemá. „Hm, ani ne. Je to tak nějak jedno. Od té doby, co jsem odešel, tak moc muziku jako neposlouchám. I když momentálně paradoxně trošku víc, protože jezdím hodně autem a mám tam zapnuté rádio. Co hrají, to se ke mně dostane a hrají tedy i Chinaski. Ty hrajou všude, že jo. Takže se to ke mně dostává. Nicméně že bych trpěl nějakou alergií, to ani ne. Spíš je mi to jedno, bych řekl. Já mám jiné starosti, jsem trochu jinde.“

Rodinná idylka

Petr je hrdým otcem tří synů. Ondřej a Tomáš mají už dospělého bratra Petra. Prvního syna má s exmanželkou Markétou. Po rozvodu žil tři roky s herečkou Bárou Srncovou. Současná manželka Eva je o třináct let mladší.

První dítě už měl v pětadvaceti letech. Není se tak čemu divit, že je už dědečkem. Vnouček je skoro stejně starý jako jeho třetí syn. Chlapci se narodili ve stejný rok.

Související články