Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Retro okénko: Problémové přátelství Petra Haničince a Vladimíra Menšíka

Petr Haničinec a Vladimír Menšík
Petr Haničinec a Vladimír Menšík
Zdroj: ČSFD
Petr Haničinec a Vladimír Menšík

Ačkoli Petr Haničinec na stará kolena působil poněkud zachmuřeným, až odtažitým dojmem, mládí doslova prohýřil v náručích krásných žen. Na noční tahy vyrážel společně s Vladimírem Menšíkem, který byl jen o rok starší, a tak k sobě oba herci měli blízko nejen jako kolegové, ale i jako přátelé.

Není divu, že se Petr Haničinec třikrát v životě rozvedl. Manželství s bohémem nebylo žádný med, jak se o tom nejprve přesvědčila Štěpánka Haničincová a posléze i Marie Kyselková, známá jako Lada z pohádky Princezna se zlatou hvězdou. Štěpánka to vydržela dva roky, Marie celých patnáct let, ovšem stálo ji to hodně přemáhání.

"Petr měl mnoho mimopracovních záležitostí – a to mě hodně bolelo. Snažila jsem se to ignorovat," přiznala několik let před smrtí Kyselková. Haničinec byl jejím prvním milencem, při natáčení slavné pohádky nosila pod srdcem jeho syna. Myslela si, že to bude láska na celý život, ale nepovedlo se. Když Haničinec navázal vážný vztah s rozhlasovou redaktorkou Evou Kopeckou, dopálila se a také si našla někoho jiného. Tím se svazek nadobro rozpadl.

S Kopeckou herec vkročil do řeky manželství potřetí. A potřetí také vyplńoval rozvodové papíry. Teprve dočtvrtice našel naprostou oddanost a toleranci ve své fanynce Radce. Ta s ním zůstala až do jeho smrti v roce 2007 a byla mu oporou v těžkých dobách, kdy se uzdravoval po těžké autonehodě a bojoval s depresemi.

Právě Radka pak v pořadu Příběhy slavných prozradila pikantnost, kterou jí jednou Haničinec v dobrém rozmaru odvyprávěl. V době, kdy byl ženatý s Marií Kyselkovou, vyrazil na tah s Vladimírem Menšíkem a oba skončili v ložnici jisté dámy. Její manžel, vojenský plukovník, se však nečekaně vrátil domů, a tak oba herci skákali z okna jeden na druhého, přičemž si Haničinec rozrazil nos o chodník.

Noční dobrodružství mělo nemilou dohru: plukovníkova manželka otěhotněla a Haničinec s Menšíkem se pak ještě dlouho dohadovali, čí by to dítě mohlo být. Podobné však prý nebylo ani jednomu z nich...

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky