Petr Haničinec byl jasným důkazem toho, že popularita neznamená život v bohatství. Herec s podmanivým hlasem natočil sice přes čtyřicet filmů a televizních seriálů, ale ani to mu nezaručilo život na vysoké noze. Ke konci svého života se protloukal, jak se dalo.

Vášnivý milovník

Oblíbený herec byl proutník a idol mnoha žen v 70. letech. Za svůj život se oženil celkem čtyřikrát. První manželkou byla herečka Štěpánka Hubáčková. I jeho další vyvolenou byla herečka. Druhá žena Haničince byla Marie Kyselková, která byla známá pro svou roli Lady z pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele. Hvězdě oblíbené pohádky začal být nevěrný s rozhlasovou moderátorkou Evou Kopeckou. Ani s tou ovšem vztah nevydržel. Poslední chotí se tak stala zlatnice Radmila Pleskotová. Čtvrtá manželka s ním zůstala až do konce jeho života.

Osudná autonehoda

Zlomový okamžik pro Haničince nastal v roce 1995. Od té doby nemohl kvůli zdravotním důvodům přijmout žádnou roli. V osudném roce se stal účastníkem těžké dopravní autonehody na dálnici D1 u Humpolce. Během ní utrpěl několik vážných zranění. Prožil si dokonce klinickou smrt. Z následků nehody se už nikdy úplně nevzpamatoval.

Trpký konec života

Manželé kvůli náhlému ukončení kariéry herce přišli o jeho příjem. Nastala tak pro ně velmi těžká situace. Kromě skromně zařízeného domu neměli vůbec nic. O jejich náročné finanční situaci věděli i jejich sousedé. "Manželé Haničinovi obraceli doslova každou korunu. Když šla Radka nakupovat, koupila jen dvě tři věci. Peníze na útratu měla předem vždy přesně spočítané," prozradili pro Nový čas sousedé slavného herce z Bratronic.

Haničinovi šetřili, kde se dalo. Například na plastová okna dávali peníze stranou několik let. "Už ty staré byly ostudou a strašně táhly. Tak jsem si řekla, že zuby počkají a peníze půjdou na nová okna," vzpomínala na náročné období Radka Haničincová.

Zdravotní a finanční potíže nebylo to jediné, co herce trápilo. Dva roky před svou smrtí přišel o milovanou vnučku, která zemřela na rakovinu. Po této tragické události se údajně pokusil o sebevraždu. Jeho manželka Radka mu prý vyrvala pušku z rukou. Její oddanost a lásku ocenil ve své závěti. Radka zdědila veškerý majetek.

Související články