F-revoluce je zkráceně fotbalová revoluce a právě té je součástí Petr Čtvrtníček. F-revoluce chce změnit fotbalové prostředí k lepšímu. Série spotů, jež je součástí kampaně, bude parodovat dění kolem bývalého předsedy fotbalového svazu Romana Berbra.

Spatřit v nich můžete hned několik špičkových fotbalistů jako Jana Kollera, Antonína Panenku nebo Tomáše Ujfalušiho. Kromě sportovců můžete vidět i Ivana Trojana nebo Petra Čtvrtníčka. Je tedy jasné, že o zábavu bude postaráno.

„S Ivanem a s klukama fotbalistama jsme tomu chtěli pomoct. Já způsobem, který je mi vlastní, a to přijít s fotbalovým spotem, ve kterém shrneme bídu českého fotbalu a nabídneme nějaké řešení,“ uvedl Čtvrtníček pro Nova Plus.

„Natočili jsme několik videí, ale je to v podstatě stejná situace na benzince. Tam jsme se vyřádili,“ prozradil herec. Vzhledem k jeho předchozím projektům se dá očekávat, že půjde o legraci.

„Samozřejmě tam zase hraju negativní postavu, to já prostě umím. Ne že bych neuměl zahrát nic jiného, ale na tohle jsem asi cvičený dobře,“ smál se Čtvrtníček.

Už před lety hrál Čtvrtníček ve hře Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?. Ta pojednávala o policejních odposleších mezi Ivanem Horníkem a Milanem Brabcem.

„Lidé si myslí, že když Horník a pár lidí dostali nějaký flastr, tak se to vyčistilo. Kdepak, ti hlavní grázlové jeli dál, a zlo bylo větší, než jsme my měli v úsměvném představení,“ myslí si Čtvrtníček.

„Teď je šance tu hru vrátit tam, kde byla a měla by být, protože je prorostlá na všech úrovních,“ tvrdí.
„Postavili jsme takový spot, ve kterém jsme shrnuli vše, co se dnes na poli fotbalu děje,“ vysvětlil, v čem spočívá chystaný projekt.

„Berbr byl samozřejmě špička té pyramidy, ale to špatné je i na okresech, krajích, všude. Vždyť se ovlivňují zápasy na té nejnižší úrovni. Tam by se s tím mělo něco dělat, i o tom ten náš spot je,“ doplnil Čtvrtníček, jenž je rád, že je součástí tohoto projektu.