Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Otec Petra Čtvrtníčka prohrál boj s covidem. Herec dál nabádá k ohleduplnosti

Petr Čtvrtníček
Petr Čtvrtníček
Zdroj: Profimedia

Petr Čtvrtníček nedávno prodělal covid a bohužel nepatřil k pacientům s lehkým průběhem nemoci, skončil dokonce v nemocnici. To herec netušil, že brzy se zákeřným virem nakazí i jeho tatínek, který nakonec boj s nemocí prohrál!

Petr Čtvrtníček se koronavirem nakazil v polovině září a měl velice těžký průběh nemoci, musel být dokonce hospitalizován!

"Když jsem se pozpátku díval, co tomu předcházelo, byl jsem hodně unavenej. Třikrát za den jsem dojížděl do Prahy, protože jsem jinak byl s tátou na baráku," řekl Čtvrtníček zhruba po měsíci, kdy se z covidu pomalu dostával.

Herec měl veliké obavy o svého otce, který trpěl těžkou cukovkou, a proto patřil mezi rizikové pacienty. Čtvrtníček věděl, že by zákeřný vir mohl jeho otce zabít. Jeho noční můry se ale bohužel nakonec naplnily!

Otec Petra Čtvrtníčka měl těžký diabetes a herec kvůli němu dokonce šířil osvětu o tomto onemocnění. "Málo se o cukrovce ví, proto jsem rád, že jsem mohl vystoupit ve spotech, které národu vysvětlují důležité věci kolem léčby. I moje máma měla cukrovku, ne nějak drastickou, chvíli si píchala pistolkou injekce, pak se jí to zlepšilo a měla jen prášky," prozradil kdysi v jednom rozhovoru.

O to větší měl Čtvrtníček obavy, když se sám nakazil covidem, a navíc prodělal velmi těžký průběh, nechtěl svého tatínka ohrozit.

Nakonec ale osud byl k herci velmi krutý a jeho otec se skutečně nakazil a na následky zemřel! Čtvrtníček přitom pár dní předtím vyzýval veřejnost, aby dodržovala vládní příkazy!

Petr Čtvrtníček Petr Čtvrtníček Zdroj: Profimedia

"Ta opatření, i když někomu připadají bizarní, jsou myslím hodná respektu," řekl Petr Čtvrtníček pár dní před smrtí svého otce v rozhovoru pro Český rozhlas. 

Mimo jiné popsal, jak u něj koronavirus probíhal, nemohl prý dýchat a cítil se, jakoby se topil v sudu! Tehdy netušil, že brzy covid opět vytáhne své smrtící drápy a sáhne na jeho blízké!

Otec Čtvrtníčka bohužel kvůli vážné nemoci neměl dostatek sil nad virem vyhrát... Pozůstalým upřímnou soustrast.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky