Herec a nejslavnější český recesista Petr Čtvrtníček se v roce 2006 tajně oženil se svou partnerkou Vlastou, s níž už měl v té době tříletou dceru Aničku.

Manželé patří mezi nejstálejší páry českého showbyznysu a jejich láska i po letech vztahu jen vzkvétá.

"Byla to normální, hezká svatba," pochlubil se Čtvrtníček tehdy pro Blesk a prozradil, že na veselce bylo 150 hostů.

Umělec byl nadšený z toho, že se mu podařilo svatbu utajit před novináři. "Jsem velmi šťastný za ten nezájem médií, protože tam byli tak hodně zajímaví lidi, že by si tam bulvární novinář a fotograf oblíznul všech deset prstů," pochlubil se herec, který hostům připravil jako pohoštění pečené holuby.

Už v té době Petr tušil, že jeho dcera Anička nejspíš zůstane jedináček. "Manželka je na mateřské a další dítě letos už není v plánu, ale v lednu může být všechno jinak," vtipkoval umělec, ale nakonec už si druhého potomka s manželkou nepořídil.

S o třináct let mladší režisérkou Vlastou Zumrovou letos Čtvrtníček oslaví osmnáct let společného života.

„U nás doma je to v pohodě. S mojí paní nemáme žádné problémy. Ona dělala asi jedenáct let judo, takže se veškeré problémy eliminují už jen v tom očním kontaktu,“ prozradil s úsměvem v pořadu Show Jana Krause.

Anna Čtvrtníčková do svých dvaceti let už stihla natočit celou řadu filmů a seriálů. Objevila se například v pohádce Anděl Páně 2, kde ztvárnila postavu Anežky, dceru Magdaleny, kterou hrála Vica Kerekes.

Hrdý otec si ve filmu také zahrál, žádné společné záběry ale s dcerou neměl. „Ve filmu jsme se nesetkali, takže dobrý,“ okomentovala Anička pro Blesk.

I když by se mohlo zdát, že slavné příjmení může sympatické brunetce přinášet výhody, Čtvrtníček tvrdí, že jí nikdy v kariéře nijak nepomáhal.

„Nikam jsme ji nevodili za ručičku, takže co bych jí měl radit? Koulet očima jako já? Je to její džob. Já měl ve třinácti letech ještě dřevěnej samopal, dneska jsou děti intelektem napřed,“ vysvětlil herec.

Čtvrtníček prý při výchově používal vlastní metody. Když Anička zlobila, oblékl si na sebe staré, špinavé a vytahané tepláky a vyrazil v nich mezi lidi, což byl prý pro dcerku ten největší trest.

„Dal jsem jí svobodu a hodně jsem si z ní dělal legraci, totéž jsem vyžadoval od ní. A byl jsem za to rád. Byli jsme takoví vzájemní komici. Myslím si, že ona je daleko cílevědomější, než jsem býval já. I tak máme hodně společného, kromě krevní skupiny je to i velmi podobný smysl pro humor,“ prozradil bavič redakci webu Prima Ženy.

Petr Čtvrtníček sice patří k nejobsazovanějším hercům u nás, a to i přes fakt, že nemá umělecké vzdělání.

„Stejně dělám to, co mě baví, takže je to úplně jedno,“ tvrdí herec, jehož nejvěrnějším fanouškem byl jeho vlastní tatínek, který ale bohužel před čtyřmi lety zemřel. Jelikož trpěl těžkou cukrovkou, osudným se mu stal koronavirus, kterým se nakazil a jeho oslabené tělo neumělo s virem bojovat.

Související články