Jak dlouho proměna trvala a kolik jste zhubl?

Nejdřív jsem přibral, abych na sebe nalepil trošku víc svalové hmoty, a následně jsem shazoval kila. Když to hodím do čísel, začal jsem na čtyřiaosmdesáti kilogramech, po čtyřech měsících jsem měl už dvaadevadesát kilo. Další dva měsíce jsem odbourával vodu a tuk a skončil na dvaaosmdesáti kilech. Takže reálně jsem zhubl jen dva kilogramy. (smích)

Nicméně jste měl pořádný pekáč buchet. Posiloval jste i před Rockym, nebo vás to chytlo až díky roli?

Posiloval jsem, ale ne systematicky. Bylo to spíš cvičení „abych něco dělal“. Až Rocky a příprava na něj mi dali jasnější stavbu tréninku a systém.

Stále se udržujete ve formě?

Snažím se, aby to pro mě nebyl zase tak drastický skok, až přijde další výzva. Zároveň hraju roli Tarzana v muzikálu Tarzan, a to je teď pro mě takový držák, abych se úplně nerozlil a pořád zůstal ve formě. (smích) I když je pravda, že teď jsem trošku povolil. Můj srpen je ale ve znamení fyzických příprav na nadcházející sezonu. Tak snad to bude zase všechno o. k.

Hrajete hlavní roli v muzikálu Cikáni jdou do nebe. Jak se k vám Lujko Zobar dostal?

Byl jsem osloven a zároveň musel projít konkurzem. Pan režisér Radek Balaš se mě zeptal, jestli bych neměl čas, že připravují Cikány a chybí jim další Zobar. Já jsem mu řekl, že na to kvůli další práci bohužel nebudu mít čas. A když jsme se o tom bavili už potřetí, tak jsem přišel na předzpívání, zkoušku dialogů a naštěstí to dopadlo. Ve finále jsem za to moc rád.

Myslíte si, že Cena Thálie, kterou jste získal přede dvěma lety, je tak trochu klíčem k hlavním rolím?

To nevím... Bylo by troufalé si myslet, že za to může cena. Člověk se vyvíjí a profesně roste, tedy měl by. Tak si myslím, že to jde ruku v ruce.

Zatím jsem slyšela na představení jen samou chválu. Jaká reakce vás asi nejvíc potěšila?

Jejda... To mě samozřejmě těší. Zatím jsme odehráli pouze dvě představení, takže si na ty zásadní re exe ještě chvíli počkám, ale těší mě každá pozitivní reakce a vážím si i negativních postřehů, díky kterým se můžu zlepšit a pomáhají mi růst dál.

Takže jsou muzikáloví Cikáni to, co vás teď baví?

Je to krásné dílo, tak jak je napsané. Sešla se tu i skvělá parta lidí a já se těším na každé další představení, kdy budu moct být opět zlodějem koní.