Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Rocker Pepa Vojtek: Naše začátky byly tak divoký, že jsme pár měsíců vypustili

Pepa Vojtek
Pepa Vojtek
Zdroj: Profimedia.cz
Více v galerii
Pepa Vojtek

Má za sebou úspěšnou kariéru nejen jako frontman skupiny Kabát, ale i jako muzikálový zpěvák.

I on jednou stál na začátku a čekal na svou příležitost. Proto se rozhodl podpořit zpěvačku a rockerku Terezu Rays alias Electric Lady a zahrál si v jejím videoklipu Trilogie.

Jak vznikla vaše spolupráce?

Že budu hrát ve videoklipu, jsme se víceméně domluvili s jejím manažerem Romanem Rossim, se kterým se známe už z divadla. Na Broadwayi kdysi probíhal muzikál Andílci za školou, kde jsme se potkali a řekli si, že kdyby se něco dělo, dáme si vědět. Je to půl roku, co se mi ozval, že je tady slečna, která hraje skvěle rock’n’roll a chtěla by, abych s ní nazpíval písničku nebo si ji třeba jenom poslechl a řekl jí, co si o tom myslím. Slovo dalo slovo a v březnu se mi ozval, zrovna když vypukla ta naše podivná celosvětová akce, jestli bych si nezahrál ve videoklipu takovou epizodní roličku. (smích) A já na to kývl. Je to její vstup do českého showbyznysu a já doufám, že se jí bude dařit.

Jak vy vzpomínáte na své začátky?

To je tak dávno, že už si to ani nepamatuju! Hlavně ty naše začátky, abych byl upřímný, byly tak divoký, že jsme pár měsíců nebo roků ze života úplně vypustili. (smích) Něco bylo, ale my si to nepamatujeme. (smích)

Chtěl byste to absolvovat znovu?

Ne, už ne. Zaplaťpánbůh jsem ateista a jsem rád, že je to za námi. Už bych neměnil.

Co vás v nejbližší době čeká?

Plánuji nějaká divadla, ale osobně mám pocit, že to asi nedopadne a tenhle rok je odpískaný. Samozřejmě v divadle jsou dané termíny, lístky se přesouvaly z jara na podzim, lidé nadávali, ale to se nedá nic dělat. Představení jsou tedy naplánovaný, s Kabátama jsme měli mít podzimní turné, to jsme taky pro jistotu zrušili. Nechceme lidi zbytečně mystifikovat, takže jsme to celé posunuli na příští rok. A jinak nedělám relativně „nic“ a těším se na to, až zase budu moct dělat to, co dělám rád. Hlavní je, abych byl zdravý.

Co jste dělal v karanténě?

Vrhnul jsem se na to, co jsem dělal kdysi, když jsem byl ještě mlád a nic mě nebolelo, a to je zvedání činek. Můj bratranec byl dokonce reprezentant v kulturistice, a tak mě jednou kdysi zatáhl, to mi bylo takových šestnáct, do posilovny v Teplicích, kam jsem chodil cvičit s cílem, že budu kulturista. Pak jsem zjistil, že to nemá cenu, že ze mě žádný Schwarzenegger nebude, tak jsem se na to vybodl a teď jsem se k tomu vrátil, aby se tělo trošku zpevnilo. Kdybych měl jen sedět doma, tak by ze mě byla za chvilku koule.

Cvičil jste sám, nebo i s manželkou?

Mám tu výhodu, že se dokážu vzepřít a dokážu cvičit sám. Když se mi nechce, tak se dokážu přinutit, protože ve mně hlodá podvědomí. Sám sobě začnu nadávat a donutím se.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky