Pohádka Peklo s princeznou, která se vysílala na Vánoce roku 2009, pochází z dílny režiséra Miloslava Šmídmajera. Její zápletka je poměrně jednoduchá. Princezna Aneta v podání Terezy Ramby se nechce vdávat, protože princ, kterému ji přislíbili, se jí vůbec nezamlouvá. Vlivem okolností se nakonec rozhodne utéct z domu a cestou narazí jak jinak, než na dotyčného prince. Pomalu na něj začne měnit názor, pak se ale vládce pekel Lucifer rozzlobí na jejího královského otce a odnese ji do pekla. Mladému princi tak nezbyde nic jiného, než se ji vypravit zachránit. 

Během natáčení přišlo poměrně dost okamžiků, kdy tuhla nejen hercům, ale také štábu krev v žilách. Čelit svému strachu musela představitelka princezny Anety, která se velmi bojí pavouků. Ve scénáři je ale scéna, ve které po ní toto nepopulární zvíře leze v době, kdy je vězněna v pekle. Tereza Ramba se proto na tuto scénu rozhodla připravit a několik dní před natáčením se velmi důvěrně seznamovala se sklípkanem. 

Odřený bok Jiřího Mádla

Princ Jeroným, kterého ztvárnil Jiří Mádl, podle scénáře neumí plavat a vůbec je docela velké nemehlo. Jeho pády a nebezpečné situace proto zahrál kaskadér, když ale došlo na scénu, kdy se má princ topit, ukázalo se, že je kaskadér příliš dobrý plavec na to, aby vypadal přesvědčivě jako neplavec. Jiří Mádl se proto odhodlal zahrát si tuto riskantní scénu sám. Během toho, co jej ale štáb tahal za nohy po skále u jezera, si do krve odřel celý bok. Tak moc si ale přál scénu dotočit, že to raději přiznal až druhý den, přestože zranění velmi bolelo.

Při jedné ze scén, ve které se Martin Stránský objevil jako Lucifer, zase došlo k nepříjemnému pádu, který měl za následek hercovo naražené pozadí. Ve scéně sice pád má skutečně figurovat, jenže ho měla zbrzdit předem připravená matrace. Herec si ale přišlápl svůj pekelný plášť, zakopl a přistál tak nikoli na molitanu, ale tvrdém schodišti. 

Další zajímavostí také je, že se režisér Šmídmajer rozhodl na natáčení pozvat skutečnou legendu, tedy oscarového režiséra Miloše Formana. Nikdo z herců o tom v tu chvíli nevěděl, a tak to pro ně bylo překvapením. Forman se poté objevil v miniroli strážného u pekelné brány, který místo hlídkování pospává. 

Z lásky se stalo přátelství

Představitelé hlavních rolí - Anety a Jeronýma, spolu po natáčení dokonce nějaký čas chodili. Dnes je ovšem Tereza Ramba, za svobodna Voříšková, vdaná za tanečníka a choreografa Matyáše Rambu, se kterým má dvě děti. S Jiřím Mádlem jsou ale dodnes velice blízcí přátelé a čas od času si spolu zahrají v nějakém filmu. 

“Jirka je jeden z mých nejbližších přátel, je nám milé spolu dělat cokoliv,” přiznala Tereza Ramba v rozhovoru pro Zlínfest.cz. A dodala, že roli princezny Anety si opravdu užila. Nějakou zlobivou princeznu by si ale podle svých slov ráda zahrála znovu.

Související články