Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Babiš je lhář, Pekarová nevěří, že ho prezident Zeman pověří sestavením vlády

Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
Zdroj: Profimedia
Markéta Pekarová Adamová

Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se ostře pustila do Andreje Babiše. Podle ní je notorický lhář, kterému se nedá věřit. Politička pochybuje, že by Miloš Zeman těsně před převozem do střešovické nemocnice premiérovi slíbil, že ho pověří sestavením příští vlády.

"Prezident Miloš Zeman v neděli hovořil o tom, že když nastane chvíle, osloví mě s pověřením k sestavení vlády," řekl Andrej Babiš trochu překvapivě novinářům na tiskové konferenci. Původně chtěl Babiš zahájit jednání s vítěznou koalicí Spolu, to ale předseda ODS Petr Fiala odmítl.

Babišovi nevěřím, ani v tomto případě

"Největší problém s notorickými lháři je, že když něco řeknou, nikdo jim nemůže věřit. Andrej Babiš několikrát otočil své stanovisko, takže mu příliš nevěřím. A to ani v tomto případě," řekla Pekarová Adamová během tiskové konference. Politička nevěří, že by Miloš Zeman Babišovi slíbil možnost sestavit novou vládu. Podle předsedkyně TOP 09 by takovou informaci měl potvrdit sám prezident nebo jeho kancelář.

Babiš dále dodal, že nabídku prezidenta stále zvažuje. Premiér prý počítá i s variantou, že jeho hnutí ANO skončí nakonec v opozici. Podle Pekarové Adamové vítězná koalice Spolu už připravuje programové prohlášení budoucí vlády společně s koalicí Pirátů a Starostů. Premiérem by se měl stát Petr Fiala a jiná možnost na stole zkrátka není, uvedla šéfka TOP 09.

Jednání s premiérem nepovedeme

"Vyzývám Andreje Babiše, aby řekl, že prohrál volby a nemá šanci sestavit vládu. Ví to moc dobře, jednání s ním nevedeme ani nepovedeme," zopakovala Pekarová Adamová svoje stanovisko. Miloš Zeman leží od neděle v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích na ARO. Bližší informace o jeho zdravotním stavu nejsou známy, protože hlava státu nedala souhlas s jejich zveřejněním.

Premiér Babiš se s prezidentem potkal v neděli v Lánském zámku krátce předtím, než byl houkající sanitkou převezen do nemocnice. Podle premiéra se mělo jednat o schůzku, která nesouvisela v povolebním vyjednáváním. Babiš pak před novináři utekl zadním vchodem a setkání nijak nekomentoval. Mluvčí Ovčáček ovšem uvedl, že Miloš Zeman Andreje Babiše v neděli sestavením nové vlády nepověřil.

Markéta Pekarová Adamová vede stranu TOP 09, ta je součástí vítězné koalice Spolu.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky