Tým Evy Pavlové se na návštěvu Francie připravoval velmi pečlivě. První dáma dorazila v kabátku stejného vzoru, který s oblibou nosí manželka prezidenta Macrona Brigitte Macron. I tvídový kabátek už jednou vynesla. Oblékla ho při setkání s makedonským prezidentem v Praze letos v srpnu.

Sázka na mládí

První dáma si oblíbila české návrhářky a návrháře. Šanci dává i nepříliš známým jménům. Nedávno dokonce vynesla model od soutěžícího oblíbené reality show MasterChef. Pavla Berkyho zná většina fanoušků právě jako kuchaře, původní profesí je ovšem návrhář. Obléká i zpěvačky Moniku Bagárovou a Lucii Vondráčkovou. V tmavě zelených šatech z dílny Pavla Berkyho vyrazila Pavlová na konci listopadu do Říma. „V létě jsem dostal možnost vytvořit a předložit první dámě několik desítek modelů pro její garderobu. Líbily se jí natolik, že si některé z nich vybrala a já je začal tvořit,“ prozradil Berky nadšeně na svém Instagramu.

Oblíbenou návrhářkou Pavlové je Kateřina Geislerová. Úspěšná návrhářka má za sebou několikaletou praxi v Paříži, kde měla dokonce svůj butik. Po návratu do Prahy začala tvořit modely pro přední české celebrity. Není se tak čemu divit, že si ji oblíbila i Eva Pavlová. První dáma oblékla z dílny Geislerové například zelené košilové šaty na televizní debatu. Další model vyvezla na oficiální návštěvu Německa. V červeném kalhotovém kostýmu naprosto oslnila. Nadčasový a originální styl Geislerové k Pavlové velmi sedí.

Klasika, která neomrzí

Mimo nově zářící hvězdy má Pavlová v hledáčku i známé stálice české módy. Na zkušené návrhářky se první dáma obrací v těch nejvýznamnějších příležitostech. Například Beata Rajská je autorkou fialových šatů s pelerínou, ve kterých první dáma vyrazila do Westminsterského opatství na korunovaci Karla III. Dalším modelem, kterým Pavlová oslnila byla dlouhá červená toaleta, kterou vynesla na předávání státních vyznamenání. Autorem šatů byla Taťána Kovaříková. Letos v létě přivítala první dáma delegaci z Mozambiku v šatech od Blanky Matragi. Hedvábné šaty s digitálně zpracovanou autorskou malbou naprosto okouzlily celou veřejnost.

Související články