Zmíněný pořad byl jakousi diskusní platformou, kterou televize Nova vysílala od roku 1997 až do roku 2002. Hosty bývali lidé, kteří prožívali nejrůznější životní těžkosti, měli neobvyklé nemoci, trpěli fobiemi, závislostmi nebo psychickými obtížemi. 

Diváci se jeho prostřednictvím mohli seznámit také s těmi, kdo mají neobvyklý životní styl, dokázali se s něčím náročným poprat nebo zachraňovaly životy druhých. Pořad se stal líhní pro začínající moderátory a kromě Pavlíny Wolfové v něm začínal třeba Martin Veselovský nebo Honza Musil. 

Z dnešního pohledu působí formát až komicky, tehdy se ale jednalo o velký hit. Áčko se vysílalo od pondělí do čtvrtka, a to z Měšťanské besedy. Za pět let jeho existence se v něm vystřídalo přes neuvěřitelných 5300 hostů. 

Oblíbenou talk show chtěla moderovat dočasně

Moderátorka Pavlína Wolfová je dcerou zpěváka Petra Spáleného a herečky Pavlíny Filipovské. Začínala nejprve v Lidových novinách a redakci České televize, později se dostala na Novu, kde se proslavila právě díky Áčku. 

Jak ale přiznala, moderátorkou být původně nezamýšlela. “Nikdy jsem nechtěla být moderátorkou a pořad Áčko jsem vzala původně na měsíc, protože se v konkurzu nenašlo dost moderátorů,” přiznala pro web Vlasta.cz s úsměvem. 

Začátky pro ni byly krušné, nakonec si ale s novou profesí poradila skvěle. “Byla jsem tele, které se zoufale motalo po studiu. Dneska jsem suverénnější. Nejdůležitější je najít míru, s jakou k hostům, lidem z ulice, přistupovat, abych je nepolekala. Sázím na intuici, a občas se stane, že to nevyjde,” uvedla Pavlína Wolfová s tím, že i mistr tesař se zkrátka někdy utne. 

Některé epizody Áčka jí v paměti pochopitelně utkvěly více než jiné. “Jedno z nejsledovanějších, nejlepších a nejužitečnějších Áček pro mě bylo Hledám své dítě. Občas se vracím ke svým oblíbeným tématům, jako jsou únosy, rasismus... prostě konfliktní věci,” popsala moderátorka, jaká témata jsou jí při výkonu její práce nejbližší.

Politika je těžké řemeslo

V současnosti moderuje sympatická novinářka vlastní pořad na televizní stanici CNN Prima News, a to 360⁰ Pavlíny Wolfové. Jedná se o relaci, ve které spolu s kolegou Michalem Půrem analyzuje nejzásadnější zpravodajské události daného dne. 

Přiznává přitom, že zvát do pořadu politiky je mnohdy velmi náročné. “Někdy si jen nadávají, ale to je součást hry. Je užitečné je vyslechnout a potom si udělat o všem názor. Já se na politiky dívám s velkým respektem, protože si myslím, že jejich práce není jednoduchá,” sdělila Pavlína Wolfová pro iDNES.cz.

“A za druhé si vážím každého, kdo ke mně přijme pozvání. Jak se prezentuje a co dokáže sdělit lidem, to už je jeho vizitka, já se jen ptám a snažím se přijít věcem na kloub. Politika je těžké řemeslo. Moje řemeslo je ve srovnání s tím vlastně jen pěkné, protože si v podstatě povídám s lidmi,” vyzdvihla populární novinářka výhody svého povolání.

Na manželství nemá talent

Moderátorka je dvakrát rozvedená a v současnosti již deset let žije ve spokojeném vztahu s partnerem, který se živí jako geolog. “Má rád mě i moje děti, já mám ráda jeho i jeho děti a krásně to funguje. Zatím jsme se nevzali a myslím si, že se ani nevezmeme. K tomu institutu jsem skeptická. Mám sice ráda večírky a věřím, že by šla udělat báječná party, ale svatba to být nemusí. Já už jsem se dvakrát vdala a dvakrát jsem selhala, to tomuhle člověku neudělám,” řekla Pavlína Wolfová s úsměvem.

Potomky má z manželství s podnikatelem Janem Bubeníkem, a to dvacetiletou dceru Matildu, která by se ráda stala dětskou psycholožkou, a osmnáctiletého syna Matouše. Ten je profesionálním hráčem baseballu a díky stipendiu pro sportovce momentálně studuje v USA.

Související články