Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pavlína Němcová: I to velmi špatné, co se mi v životě stalo, mělo svůj smysl

Pavlína Němcová
Pavlína Němcová
Zdroj: Profimedia.cz
Pavlína Němcová

Říká se, že přátelství mezi muži je pevnější a přímočařejší než mezi ženami. Pavlína Němcová a její kamarádky – Bára Nesvadbová, Taťána Kovaříková či Jitka Čvančarová – jsou ale příkladem toho, že i mezi ženami může vzniknout velmi silné pouto, které jen tak něco nenaruší. Společně se dokážou smát, ale i řešit vážná životní témata a vzájemně jsou si oporou.

Když Bára Nesvadbová nedávno křtila svou novou knihu, bylo jasné, že její kamarádky u toho nemůžou chybět. Stejně jako sdílená bolest je poloviční bolest, sdílená radost je dvojnásobná radost. A toho se dámy drží. 

Vzpomenete si ještě, kdy jste naposledy ohledně něčeho ztratila iluze?

Zrovna nedávno. Ztrácím je pořád. (smích) Ale o tom je, myslím, život.

Je to i důvod, proč si vás Bára Nesvadbová vybrala jako kmotru své nové knihy Iluze?

S Barunkou se známe už dlouho, minimálně dvanáct let. Poznaly jsme se, jak jinak, v naší branži, byla tehdy ještě šéfredaktorkou Harper’s Bazaaru. Seznámily jsme se tedy při práci, a to kamarádství následně přišlo samo. Byly momenty, kdy jsme se na sebe jen podívaly a mluvily jsme očima.

Patříte mezi ženy, které řeší se svými kamarádkami důvěrné osobní věci?

Ano, jsem přesně ten typ. Když potřebuji, zvednu klidně večer telefon a zavolám jim.

Máte za sebou kus významné modelingové kariéry, a to zdaleka není vše… Troufla byste si na knihu?

Netroufla bych si psát, Barunka je opravdu mistryně slova a tento obor přenechám velice ráda jí.

Nikdy jste neuvažovala ani o tom, že byste napsala autobiografii?

Kdybych ji měla psát, tak bych s tím sama měla velký problém. (smích) Zažila jsem toho sice hodně, ale úplně jiného rázu. Vždycky říkám, že kdybych potřebovala napsat životopis, tak určitě poprosím Báru.

Přede dvěma lety jste se objevila v seriálu V. I. P. vraždy, na kontě máte i několik filmů. Chcete v herecké kariéře pokračovat?

Aktuálně dolaďujeme nový film Přítelkyně, který vznikl na motivy Bářiny knihy a kde si zahrajeme společně s Jitkou Čvančarovou. Na to natáčení se nesmírně těším.

Můžete prozradit, v jaké roli vás diváci uvidí?

Je to příběh dvou nejlepších přítelkyň a jejich životů a vztahů, protože Bára ve svých knihách píše hodně o vztazích. Každá máme samozřejmě úplně jiný život a snad nic nezkazím tím, když řeknu, že to nebude komedie, ale těžké drama, které neskončí moc dobře. Bude to takové první filmové ztvárnění Bářiných povídek, které nejsou optimistické.

S Jitkou Čvančarovou jste blízké kamarádky i ve skutečnosti?

Ano, s Jitkou se známe podobně jako s Bárou mnoho let a mohu hrdě říci, že je to moje velice dobrá přítelkyně.

Takže to natáčení bude taková dámská jízda…

Ano, bude… (smích) O to víc se na to těšíme.

Existuje ve vašem životě období, které byste chtěla vrátit zpátky?

Špatných období bylo mnoho, ale jsem člověk, který jde stále dopředu, neohlížím se zpět a jsem strašně vděčná za všechno, co mě v životě potkalo. Mohu říci, že jsem vděčná i za to špatné, protože život vám přináší jak to dobré, tak i to špatné, a právě z toho se člověk může poučit a zase ho to posune někam jinam. Snažím se žít svůj život podle hodnot, které mi byly vštípeny, a žiju ho tak, abych se na sebe vždycky mohla podívat do zrcadla.

Když se vám v životě nedaří tak, jak byste chtěla, zajdete si pro radu i k mamince?

Samozřejmě, i s maminkou probírám spoustu věcí, a potom také s nejbližšími přáteli.

Máte nějakou představu, kam byste chtěla, aby se váš život teď ubíral?

Přivezla jsem do Čech jednu unikátní metodu přírodního liftingu obličeje, která pracuje s hloubkovými masážemi svalových tkání a jejíž efekt je opravdu přírodní lifting. Tuto metodu jsem objevila, když jsem sama pro sebe hledala něco, co by oddálilo moje stárnutí, a nejsem zastáncem radikálních omlazujících metod. Objevila jsem ji v Paříži a musím říct, že ten efekt je opravdu neuvěřitelný. Metoda mě nadchla natolik, že jsem ji nakonec přivezla do Čech, vyškolila se v ní, zaškolila svůj personál a nově jsme otevřeli studio.

Na trhu je dnes mnoho omlazovacích metod a všechny prý zaručeně fungují. Co vás nakonec přesvědčilo?

Před mnoha lety jsem v Paříži poznala jednu dámu, se kterou jsme se dlouze bavily a já si myslela, že je to moje vrstevnice. Po nějaké době přišla řeč na její vnoučata, což už mi začalo být divné, tak jsem se jí taktně zeptala, jestli by se nezlobila a řekla mi, kolik je jí let… Protože na babičku opravdu nevypadala, spíš na moji sestru. A ona mě velmi překvapila, když mi řekla, že jí je téměř sedmdesát. Vypadala o mnoho let mladší. To mě přesvědčilo natolik, že jsem se jí zeptala, co dělá, že vypadá tak skvěle, a ona mi začala vyprávět, že jde pouze přírodní cestou, neměla za sebou žádný invazivní zákrok. Prozradila mi tuto unikátní metodu a díky ní jsem se i dostala ke školiteli, což je velmi těžké, protože je to patentovaná metoda, ale naštěstí světově velmi uznávaná.

U žen dělá hodně i líčení. Jako modelka jste měla možnost odkoukat spoustu triků od vizážistů. Využívala jste toho?

Neumím se nalíčit. Pokaždé když jsem přišla někam na focení, byla jsem vždy nenalíčená, zavřela oči, vizážisté mě nalíčili a bylo to, takže jsem od nich vůbec nic neodkoukala. V soukromém životě, když nemusím, tak se nelíčím. Maximálně řasy, ale to je vše.

Spousta žen by vám mohla váš vzhled závidět. Udržujete se nějak v kondici?

Samozřejmě, snažím se udržovat ve formě, to je jasná věc. Poslední půlrok jsem začala chodit každé ráno běhat. No dobře, každé úplně ne, někdy nejsem v dokonalé formě, že bych si šla zaběhat, ale snažím se to v rámci možností dodržovat, s klidným svědomím můžu říct, že minimálně čtyři až pět dnů v týdnu.

Okamžiky se synem

Dlouhých dvanáct let se Pavlína soudila s bývalým manželem, aby mohla mít syna u sebe. Zvrat nastal, když bylo Alainovi čtrnáct a podle francouzských zákonů se mohl rozhodnout, s kým chce žít. Vybral si mámu.

Pečuje o ženy

Poté, co ukončila modelingovou dráhu, rozjela vlastní značku luxusních šperků. Hned její první kolekce byla velmi jemná a ženská a vyzařovala z ní křehkost, kterou ona sama symbolizuje. Nyní se vrhla do kosmetického průmyslu a brojí proti času šetrnou metodou. Ženám radí, jak stárnout přirozeně, bez radikálních zásahů.

Autor: Lucie Vodáková

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky