Pavlína ve čtvrté řadě MasterChef Česko prohrála ve finále s Romanem Stašou. V průběhu celé soutěže si prošla nejednou krizí. Největší nálož hejtů dostala od diváků za vítězství v bagetové výzvě.

Vlna nenávisti

Diváci Pavlínku cupovali v průběhu celé show. Drobná kuchařka dostávala od fanoušků MasterChefa pořádnou nálož negativních komentářů a zpráv.

"Znovu bych do toho nešla. Hodně bolelo, jak to vypadalo v té televizi. Jak skončilo vysílání, tak můj mediální obraz byl natolik poškozený, že jsme museli s Martinem vynaložit hodně úsilí, abychom to zvrátili," vzpomínala v pořadu Talk!

Mimo její hysterické chování jí vytýkali i to, že neumí vyslovovat některá písmena.

"Já jsem si vzala k srdci dvě velké věci. Naučila jsem se r a ř, což bylo poměrně relevantní, když mi někdo napsal, proč jako dospělá nechodím na logopedii. Takže to jsem nakonec zvládla. Druhá věc byla nemluvit tolik sprostě," přiznala.

"To, čím jsme si prošli po odvysílání, nás možná připravilo i na ty těžší časy, které můžou nastat v soukromém životě. Potom se člověk zpětně kouká na to, že ten MasterChef nebyl tak žhavý. Je také znát, že za ty čtyři roky jsem získala větší nadhled," dodala.

Souboj s váhou

Pavlína si ještě před účinkováním v soutěži prošla neuvěřitelnou proměnou. Zhubla čtyřiadvacet kilogramů. Největší motivací v hubnutí pro ni byly svatební šaty. Chtěla být krásnou nevěstou.

„Myslím, že to je asi součást procesu hubnutí, že to nevyjde na první dobrou, ale člověk hledá a zkouší. Jednou jsem zkoušela sacharidové vlny. Měla jsem připravený jídelníček a na to navazující tréninkový plán, vše pod dozorem profesionála. Víckrát bych do tohoto typu stravování nešla, nevyhovoval mi. Měla jsem pak rozhozené zažívání, bolel mě žaludek, nebyla jsem výkonná, a tak jsem nedokázala ani pracovat,“ vzpomínala na dobu hubnutí pro Deník.

Nyní už žádné drastické metody nepodstupuje. Váhu si udržuje i přes občasné hřešení.

„Znovu bych už takový život žít nechtěla. Člověk se stal otrokem cvičení a vaření zdravých jídel, která ani nebyla chuťově tak dobrá. Taky jsme po čtvrt roce v tomto směru oba ubrali a pochopili, že pokud má být změna trvalá, musí být udržitelná. Začali jsme cvičit méně, chodit více na procházky s naším pejskem, nedbat na každou kalorii, ale přemýšlet nad jídlem komplexně, dát si to, co máme rádi, ale uvažovat nad množstvím.“

Rodinný život

V současné době má společně i se svým manželem na kontě už dvě kuchařky. Provozují i e-shop s kuchyňskými potřebami a pravidelně zveřejňují recepty na jejich blogu.

V pořadu Na kafeečko přiznala, že myslí na založení rodiny. „No a já bych si také přála takovou dceru. Musím říct, že teď v poslední době přemýšlíme nad rodinou a člověk si říká, kéž bychom měli stejné dítě, jako jsme byli my dva. Muselo by to být strašně hezké – sledovat, jak člověk zraje.“

Sympatická dvojice tvoří pár už třináct let. "Občas si lezeme na nervy. Stále jsme dvě osoby, občas máme jiný názor. V pracovním životě je to cítit víc. Martin má rád svoje procesy, rád je analyzuje. Já jsem taková, že dělám všechno hned a následky řeším, až nastanou," prozradila.

Související články