Z pohledu nestranného pozorovatele může Pavlína Lubojatzky působit jako pořádný kaskadér. V době, kdy ještě nevěděla, zda bude vůbec v MasterChefovi účinkovat, dala výpověď. Toho, kdo ji zná, to nepřekvapí. Chtěla tomu obětovat všechno. Ostatně, jedná tak vždycky, když se pro něco nadchne.

„V podstatě jsme s manželem Martinem diskutovali můj odchod z práce už několik měsíců před samotným podáním výpovědi. Jen jsme pořád váhali, jestli je to moudré, jestli neděláme chybu, co bude, když se mi nepovede rozjet podnikání. Když jsem podávala výpověď, ještě jsem ani nevěděla, že mě Nova pozve na casting a ani jsem do té doby nečetla smlouvu,“ přiznává Pavlína. Svého rozhodnutí ale rozhodně nelituje.

Pavlína si jde tvrdě za svým, vařit profesionálně je její sen

„Zpětně jsem ráda, že jsem se tenkrát rozhoupala k výpovědi, protože kdybych to neudělala, musela bych řešit velké nepříjemnosti. Natáčení je tak časové náročné, že to není absolutně možné skloubit s prací na plný úvazek. Nebyla jsem jediná z naší TOP16, kdo dal výpověď,“ nebojí se prozradit detaily Pavlína.

Dle svých slov dokonce motivovala několik svých kamarádů, aby skončili v korporátní firmě, kde pracovala, také a začali žít život, který ve skutečnosti chtějí. „Vzhledem k tomu, že byl MasterChef až na konci celé mé skládačky důvodů k výpovědi, nebyl to faktor, který bych zmiňovala při rozhovoru s vedením. Moje nadřízená věděla, že moje působnost ve firmě má exspirační dobu, protože moje srdce se vidí jinde,“ pokračuje ambiciózní Pavlína.

Její Instagram je plný lahodných receptů

O její houževnatosti vypovídá ještě jedna věc. V minulosti totiž zrovna jako Twiggy nevypadala, ale rozhodla se, že s tím něco udělá. Společně s manželem tedy změnili životní styl, začali jíst zdravě a dokázali zhubnout dohromady 46 kilo. Říká se, že kde je vůle, je i cesta a tahle cesta byla dlouhá. Nebyla by to však Pavlína, kdyby to nedokázala. Potěšila tím nejen sebe, ale i fanoušky. Její Instagram je nyní totiž plný zdravých receptů.

„Já jsem držela diety asi tak 1000x, a nakonec je vždycky po pár dnech, týdnech porušila. Navíc jsem to ani na sobě neviděla, že bych byla nějak výrazně při těle. Pokaždé jsem si říkala, že je to ještě dobré. Nebo spíš že to ještě není tak špatné. Když mě Martin požádal o ruku, šla jsem si zkoušet svatební šaty a tehdy praskla moje bublina,“ popisuje moment uvědomění.

Na své postavě pořádně zapracovala

„Viděla jsem se celá v obrovském zrcadle s krajkou na různých částech těla. Bílá navíc nic nezakryje, spíše naopak. Po cestě ze salonu při prohlížení fotek v šatech mi to nedalo. Sáhla jsem si do svědomí a řekla si, že buď teď, nebo nikdy. Buď to prostě tentokrát dokončím, nebo už se na to vykašlu jednou navždy a smířím se s životem v těle, ve kterém nejsem šťastná,“ říká. Jak to dopadlo, je zřejmé. Pavlíně postavu závidí snad každá žena.

Asi právě to, že se drží zuby nehty svých cílů, je pro některé diváky mírně dráždivé. Nutno však podotknout, že před kamerou je člověk v psychickém vypětí. „Možná vypadám tvrdě, sebevědomě a že jdu přes mrtvoly. Ve skutečnosti jsem jen oddělila soutěž a reálný život. V soutěži chci uspět, proto se orientuju na výsledek. Určitě jsem v soutěži ta, která o hře přemýšlí, ostatně přemýšlí se v každé hře či sportu, jak to udělat, aby se člověk dostal co nejdál a nejlépe vyhrál. Vždy ale v rámci fair play,“ podotýká Pavlína.

V soukromí je milující manželka

Pavlína v soukromí je zkrátka někdo jiný. „Televize udělá svoje, to, jak se ptají, jak vás střihnou, nebudu lhát, když řeknu, že občas sama sebe nepoznávám,“ vysvětluje.

„V reálném životě? Tam jsem citlivá, milá, pokorná a hlavně milující manželka, která věci bere s nadsázkou, nebojí si ze sebe udělat legraci a nemá ráda, když je na komkoliv páchána křivda. Snažím se být v reálném životě dobrý a rovný člověk, protože pokud nemáme tohle, pak nám nezbyde vůbec nic,“ dodává Pavlína, která stojí pevně nohama na zemi. Do toho se však zvládá rvát o prvenství jako lev.