Minulý rok oslavila Pavlína Babůrková padesáté narozeniny. Životní přání se jí nakonec splnilo do posledního puntíku. Dětí má pět a ještě k tomu dvě nevlastní.

Hvězda soutěží

V roce 1992 si mimo titulu Miss odnesla i novinářské ocenění Miss Sympatie. Úspěch slavila i na mezinárodním poli. Na Miss Europe získala druhé místo. O rok později zase sedmé místo na Miss Universe. Ve slibně rozjeté kariéře nepokračovala. Pavlína zkrátka nestála o to být ve světě showbyznysu.

Populární zpěvačce přebrala chlapa

Přednější pro ni byla rodina. Velmi brzy se provdala za podnikatele Jiřího Linharta, se kterým má syna Jana. Šťastná rodina ovšem dlouho nebyli.

Pár let na to ji pozvala na jednu akci zpěvačka Lucie Bílá. Tam se Pavlína zamilovala do producenta a podnikatele Petra Kratochvíla. Vlivný muž tehdy žil právě s Bílou, společně mají syna Filipa.

Jiskra přeskočila na první pohled. Pavlína přitom dobře věděla o tom, že je partnerem populární zpěvačky. Sympatie byly tak silné, že si nedovedla pomoct.

Bílé a Kratochvílovi to už údajně nějaký čas neklapalo. S Babůrkovou měl společné to, že oba toužili po pevném rodinném zázemí. Zpěvačka měla cíle zcela jiné. Chtěla se věnovat především své kariéře.

Pavlína se za Kratochvílem přestěhovala do jeho vily v Jevanech. Uhrančivou krásku si vzal v roce 2002.

Postupně se dočkali čtyř dětí. Narodili se jim dva kluci Pavel a Petr, a dvě holčičky Ilona a Lucie. Mateřství ji naplňovalo. „Měla jsem paní, která mi pomáhala v domácnosti, ale chůvu jako takovou jsem neměla. Ani když moje maminka žila v Německu. Mě to s dětmi bavilo,“ prozradila pro AHA!

Život mimo showbyznys

Pavlína žila celou dobu v ústraní a užívala si domácí pohody. Postupem času se z veřejného života ztratil i Petr. Prodal dokonce své divadlo Ta Fantastika. Oba dva si své soukromí velmi střeží. Nepoužívají ani sociální sítě.

Manželství jim pevně drží i přes dvaadvacetiletý věkový rozdíl. Petr si v současné době užívá už důchodu. To Babůrková našla zalíbení v politice. Od roku 2006 je za ODS v zastupitelstvu v Jevanech na Praze-východ. Od roku 2022 je dokonce starostkou Jevan.

Naposledy se ukázala na společenské akci minulý rok u příležitosti křtu životopisu Petra Berounského. Bývalá Miss se stala kmotrou jeho knihy „Můj první akt“.

Pavlína stárne s naprostou grácií. Na akci působila svěžím dojmem. Navíc je vidět, že si nepomáhá zkrášlovacími zákroky. Stále se pyšní dokonalou postavou.

Související články