Diváci znají Pavlu Beretovou například z úspěšných filmů Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka, Teorie Tygra, Případ pro lyžaře nebo Vánoční příběh. Objevila se i několika úspěšných seriálech. Zářila v Terapii, Vzteklině, Dabing street nebo Černých vdovách. Od roku 2008 je členkou činohry Národního divadla v Praze.

Své soukromí si herečka hlídá jako ostříž. Prezentuje se převážně klidným dojmem. Rodné město Ostravu v sobě ovšem nezapře. V pubertě byla pořádnou rebelkou.

Cigarety a vyhazov ze školy

O své minulosti mluví herečka zcela otevřeně. "Kouřit jsem začala ve třinácti. To jde na Ostravu. Když jsem šla do vzdoru, nebyla tam diskuze, neumožnila jsem ji. Takže v těch třinácti jsem si zapálila doma v pokojíčku. Rodiče se snažili, ale mně to bylo jedno. Přišla i facka, odletělo cigáro, tak jsem si zapálila nový,“ práskla na sebe v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

To ovšem nebyl zdaleka jediný prohřešek, kterého se sympatická brunetka v mládí dopustila. Následně ve škole dostala trojku z chování a k tomu si připsala i dvě nedostatečné. Musela si tak hledat novou školu.

Místo sezení v lavici dováděla, jak se dalo. "Toulala jsem se s kamarády všude možně, chodili jsme do hospody na pivo, sbírali zážitky, taky jsem hodně utíkala na chalupu. Zkrátka v tom nebylo nic poetického, prostě jen touha zažít si ten divoký život. Pravda je, že jsem taky vyzkoušela všechny dostupné drogy,“ přiznala otevřeně pro iDNES.

Naštěstí do závislosti na drogách ani alkoholu nespadla. Návykové látky jí nedělaly dobře.

"Dojezd i účinek samotný. Já mám prostě všechno v životě moc, já sama jsem moc. A jak jsem během měsíce vyzkoušela kdeco, úplně mě to rozložilo a zjistila jsem, že tudy cesta nevede. Od té doby mám jasno, že drogy nejsou pro mě. Stačí, že mám ráda víno. I to mi dělá problémy,“ dodala.

"Začala jsem pak studovat biskupské gymnázium, to byla jediná škola, která mě s trojkou z chování byla ochotná vzít. Já jsem jim tam tenkrát lhala, řekla jsem jim, že jsem sešla z cesty. Oni mi uvěřili a vzali mě. V každé třídě tam visel kříž a hodina začala modlitbou. Večer byl mejdan a ráno na bohoslužbu. Tak to tehdy bylo,“ vzpomínala.

Rodinný benjamínek

Divoká byla Pavla už odmalička. Sama pociťovala rozdíl mezi ní a staršími sourozenci.

"Jako malá jsem milovala muzikály, tancovala po pokojíčku, zpívala a představovala si, že jsem na jevišti. Jsem nejmladší v rodině, takže mi leccos procházelo. Moji sourozenci mi často vyčítali, že mě rodiče rozmazlili, ale já si spíš myslím, že už na mě neměli sílu. Takže jsem byla trochu ponechaná svému osudu,“ řekla pro web Proženy.cz.

Drsná puberta v Ostravě ji připravila na kariéru v Praze. Příchod do hlavního města tak pro ni nebyl až takovým šokem.

"Ostrava je sice drsná, ale přímá. Tam se nedočkáte toho, že vám někdo něco tvrdí do očí a za rohem říká něco jiného. Všechno jde na rovinu, což v Praze není. A tohle bylo pro mě těžké, zorientovat se v tom. Moje základní nastavení je, že lidem věřím a pořád si zvykám, když je vše jinak, než se jeví,“ objasnila.

Související články