Pavel Zuna vystudoval mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, kterou dokončil s titulem inženýra v roce 1989.

Poté nastoupil do práce, kancelářská činnost ho ale příliš nebavila. Proto se rozhodl přihlásit do konkurzu do Československé televize, kde bez jakýchkoliv předchozích zkušeností uspěl.

Nejprve se Zuna věnoval čtení zpráv týkajících se ekonomiky, kde nasbíral potřebné schopnosti, které v příštích letech dokázal skvěle zúročit.

Osudová láska a odchod z televize

Po rozdělení republiky se Pavel Zuna v České televizi vypracoval na moderátora večerního zpravodajství a jeho sláva strmě rostla.

Dva roky byl hlavním korespondentem na zahraničních cestách prezidenta Václava Havla.

V tu dobu již měl z prvního manželství dceru Annu.

V roce 1996 se Zuna seznámil s novinářkou Andreou, kterou si vzal jako svou druhou ženu a narodily se jim tři děti, dvojčata Jana a Matěj a dcera Adéla.

Ačkoliv jejich vztah patřil k nejstálejším v českém showbyznysu, po dvaceti letech se v roce 2018 v dobrém rozešli.

V roce 1998 Pavel Zuna na chvilku zmizel z televizních obrazovek a vyzkoušel si funkci mluvčího velké obchodní společnosti Tabák a. s..

Krátce nato mu ovšem Vladimír Železný nabídl práci hlavního redaktora zpravodajské relace na Nově.

Zuna začal moderovat Televizní noviny a po pár měsících se stal šéfredaktorem zpravodajství.

V té době stál u zrodu Střepin či Víkendu a na starosti měl i první dvě řady Česko hledá SuperStar.

Kromě toho je autorem scénáře Výměny manželek. Z Novy nakonec odešel v roce 2006 a po krátké přestávce se vrátil do zpráv, tentokrát na ovšem na TV Prima, kde také uváděl i pořad Ber nebo neber.

Po odchodu z televize se stal Zuna manažerem pro vztahy s veřejností pro společnost Emma Capital a od této doby se pro media o své práci na přání zaměstnavatele nevyjadřuje. Stejně bedlivě si střeží své soukromí.

Přesto ale sem tam něco ze života Pavla unikne na veřejnost. Například jeho třetí svatba v roce 2023 nakonec nezůstala v utajení, i když se o to Zuna snažil. O své choti prozradil pouze to, že se jmenuje Dana.

Související články