Zuna se k televizní kariéře dostal zcela náhodou. Studoval mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze. Po ukončení studia pracoval nějakou dobu i v oboru. Práce ho neuspokojovala, a tak se vydal na konkurz do ještě tehdy Československé televize. Zcela bez zkušeností uspěl a tím začala jeho hvězdná kariéra.

Raketový vzestup

Prvně se věnoval čtení ekonomických zpráv. Postupem času se v České televizi propracoval až na pozici moderátora večerního zpravodajství.

Dále jeho kroky směřovaly k pozici hlavního korespondenta na zahraničních cestách tehdejšího prezidenta Václava Havla.

Díky této práci potkal svou druhou manželku novinářku Andreu. Narodili se jim dvojčata Jana a Matěj. Za šest let přišla na svět druhá dcera Adéla. Téměř dvacetileté manželství novinářskému páru nevydrželo. Z prvního manželství má ještě dceru Annu.

Zlatá éra na Nově

Nejzářivější roky své kariéry prožil na televizi Nova. Tehdejší ředitel Vladimír Železný mu nabídnul práci hlavního redaktora zpravodajské relace. Po pouhých pár měsících se stal šéfredaktorem zpravodajství.

Podepsal se na úspěchu publicistického pořadu Střepiny a podílel se na vzniku televizního magazínu Víkend. Na starost měl i první dvě řady Česko hledá SuperStar. Stál dokonce za scénářem kultovního pořadu Výměna manželek.

Z Novy odešel v roce 2006. Po krátké přestávce se vrátil do zpravodajství. Za moderátorský pult usedl na Primě. Na této televize uváděl i pořad Ber, nebo neber.

Rivalita s Čejkovou

Moderátorskou dvojici tvořil na Nově i na Primě s Mirkou Čejkovou. I přes několikaletou spolupráci se z nich přátelé nikdy nestali. "Nebavíme se spolu, nevím ani, co Pavel dělá. Nikdy jsme přátelé nebyli," řekla v roce 2017 pro Extra Čejková. "Nejsme kamarádi, mnoho let jsme se neviděli a to je celé," potvrdil následně její slova Zuna.

Definitivní tečkou bylo pro Zunu vyjádření Čejkové po jeho odvolání z pozice šéfa zpravodajství TV Prima. „Měla by do zpravodajství vnést to, co její předchůdce nesplnil,“ uvedla po odchodu Zuny na adresu nové šéfky Jitky Obzinové a zároveň si tak rýpla do svého bývalého parťáka.

Přátelství s Tunou

Zuna si odnesl z Novy jedno pevné přátelství. S redaktorem Janem Tunou jsou nerozlučná dvojka dodnes. „S Pavlem jsme stále v kontaktu, nedávno jsem mu byl jako svědek na svatbě,“ uvedl Tuna v pořadu Tobogán na Českém rozhlasu.

Bývalý moderátor si soukromí bedlivě střeží. O své třetí manželce prozradil velmi málo. „Moje žena se jmenuje Dana, ale tím bych s dovolením skončil,“ řekl pro Blesk.

Po odchodu z televizního prostředí se stal manažerem pro vztahy s veřejností společnosti Emma Capital. O své práci na přání zaměstnavatele nemluví.

Související články