Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pavel Zedníček vysvětlil, proč během pandemie trpěl: Takhle důchod nechci prožít

Pavel Zedníček
Pavel Zedníček
Zdroj: Profimedia
Pavel Zedníček

Známý herec a bavič si během nucené divadelní přestávky vyzkoušel, jaké to je, když někdo odejde do důchodu. Díky tomu Pavel Zedníček zjistil, že se na odpočinek rozhodně ještě nechystá. Mnohem víc si totiž užívá chvíle, kdy může hrát a vystupovat před živým publikem.

"Takhle jsem si to představoval. Najednou nikam nejedu, nic se nezkouší. Ráno se probudíte, nikam nespěcháte, venku byla zima, den se převalí a ono nic," vyprávěl před časem Pavel Zedníček pro iDNES

Viděl jsem jen seriály

Herec známý ze seriálu Četníci z Luhačovic přiznává, že během volna měl spoustu plánů, ze kterých nakonec sešlo. "Myslel jsem, kolik si přečtu knížek a prdlajs. Viděl jsem jen spoustu seriálů," přiznal příležitostný moderátor.

A protože všechno zlé je většinou i pro něco dobré, herec tak jednoduše pochopil, že úplné volno by ho v budoucnu opravdu nebavilo. "Takhle ten důchod nechci prožít, radši budu po jevišti chodit po čtyřech než být takhle zavřený," má jasno slavný komik.

Po rozvolnění Zedníček natočil Manéž s kamarádem Bolkem Polívkou a konečně se vrátil na prkna, která znamenají svět. Během léta se herec objevil na letní scéně Divadla Kalich pod Žižkovskou věží, kde působí hned v několika představeních.

Slovíčko občas vypadne

"Lakomec má kolem stovky stran textu, do kterého jsem se musel ponořit. V hlavě většina zůstane, ale sem tam vypadne slovíčko nebo návaznost na situaci. Když se to stane na jevišti, pak musíme improvizovat, rychle něco vymyslet," přibližuje bavič běžnou praxi v divadle.

Jakmile prý Zedníček s kolegyní Janou Paulovou zapomenou text, pak to oba herci otevřeně přiznají. "Lidi mají rádi, že nás nachytali na té slabince. To nás baví," dodal se smíchem oblíbený herec, kterému nikdo neřekne jinak než Čmaňa.

Pavel Zedníček a Jana Paulová hrají na divadle nejčastěji manželské dvojice. Diváci jejich představení přímo milují. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky