Když se Pavel Dytrt objevil v devadesátých letech v reklamě na kečup, ve které měl v puse dvě do kečupu namočené hranolky, jež připomínaly upíří zuby, snad nikoho by nenapadlo, že se právě tato roztomilá scéna stane pro jeho spolužáky impulsem k šikaně. Nešlo ale jen o reklamu. Jeho vrstevníkům se nelíbily také jeho zrzavé vlasy a posléze dokonce i fakt, že je jeho otcem herec Pavel Trávníček.

Psychická i fyzická šikana

„Začíná to psychikou – klasické posměchy proto, že jsem byl zrzavý, nejmenší, hodně jsem měl problémy s pletí. Pak to zacházelo do fyzična. Zavírali mě na záchodech na základní škole. Neříkám, že by mě tam bili, ale byly tam výhrůžky, že by mě zbili, pokud budu někam chodit, jestli se budu bavit s tamtou holkou… Byl jsem odstrčený jako černá ovce,” svěřil se Pavel Dytrt v pořadu 13. komnata.

K šikaně nedocházelo jen na základní škole, ale také později na střední. Dytrt zlé chování spolužáků nikomu nenahlásil a snažil se s ním popasovat sám. Nakonec prý dětem odpustil, ale dodal, že rozhodně nezapomněl, co mu prováděly.

S otcem našli společnou řeč

Pavel Dytrt dlouho nevěděl, že je jeho biologickým otcem Pavel Trávníček. Dozvěděl se to v dětství náhodou z novin. Nakonec herce sám oslovil a poslal mu dopis. Otec se synem se následně setkali a ihned mezi nimi vznikl hluboký vztah. A blízcí si jsou i dnes. Dokonce se vedle sebe několikrát objevili na divadelních prknech.

Související články