Pavel Soukup bojuje se zdravím už dlouhých sedm let. Tehdy mu praskl vřed a na následky krvácení do břicha zkolaboval. Soukup byl v ohrožení života, naštěstí se mu ale dostalo rychlé lékařské pomoci a postupně se zotavil. Poté následovala řada vyšetření, při nichž mu našli lékaři nádor.

Vážná diagnóza ale zanechala na herci trvalé následky, jeho žaludek totiž nikdy nebude fungovat jako dřív.

Soukup je proto doživotně na přísné dietě a v poslední době se doslova ztrácí před očima. I když nepůsobí zrovna zdravým dojmem, dle svých slov se cítí skvěle.

Cítím se skvěle, tvrdí vychrtlý Soukup

Pavel Soukup na dotaz deníku Aha! ohledně svého zdraví odpověděl s humorem sobě vlastním. "Já že jsem kost a kůže? Toto mi řekl tuhle řezník, já se ale cítím skvěle," okomentoval herec svůj rychlý úbytek váhy.

"Ale jinak jsem zdravý," dodal Soukup, kterého mají televizní diváci spojeného nejen jako herce, ale také úspěšného dabéra.

Soukup propůjčuje svůj hlas například Arnoldu Schwarzeneggerovi, Sylvesterovi Stalloneovi, či Robertu Redfordovi, za svou kariéru má ale na kontě celkem stovky různých rolí.

Pavel Soukup se zbavuje majetku: Dětem koupil byty!

Známý herec se i s vážnou nemocí věnuje naplno práci a nenechává se svým stavem nijak omezovat. Minulý rok se ale nečekaně začal zbavovat majetku a zajistil své potomky.

"Nemyslím dopředu a nic neplánuji, není ani žádný sen. Nebaví mě cestovat, naopak se minimalizuji a nechci mít žádný majetek ani konta. Všechno jsem rozdal, utratil a nemám zájem na nějakých výpravách kamsi. Dětem jsem koupil byty a sám nic nepotřebuji. Minimalismus je můj veškerý plán do budoucna," sdělil výše zmíněnému webu.

Před rokem navíc Pavel Soukup tvrdil, že mu nezbývá příliš času. "Můj zdravotní stav je dnes výborný a také se tak cítím. S celým svým tělem vycházím v dobrém. Ten »pohroz«, který se mi stal, mě strašně moc poučil. Nemám už moc času, tak si ten zbylý potřebuji naplno užít," říkal nepříliš optimisticky.

Až na hubnutí způsobené dietou se ale Soukup prý cítí skvěle takže nezbývá než mu popřát mnoho zdraví i do budoucích let.

Související články