Pavel Nedvěd v těchto dnech řeší velice nepříjemné obvinění z manipulace s učetnictvím, kvůli čemuž musel odejít z vedení Juventusu.

Společně s bývalým kapitánem české reprezentace odstoupil z funkce také předseda klubu Andrea Agnelli a mimo jiné skončil také výkonný ředitel Maurizio Arrivabene.

Italské úřady obvinily vedení Juventusu z falšování účetnictví už minulý rok, letos v dubnu byli ale všichni zproštěni viny. Od letošního října pak začalo nové vyšetřování, které se zaměřilo právě na Nedvěda a dalších čtrnáct funkcionářů.

Miliardové ztráty

Pavel Nedvěd a další představitelé turínského klubu jsou podezřelí, že v letech 2018 až 2020 pobírali z přestupů od fotbalistů protiprávní provize a investorům následně vykazovali falešné zisky.

Dvakrát kvůli tomu byla dokonce odložena valná hromada, kde se měl schvalovat nový rozpočet. V ročníku 2021/22 navíc zaznamenal Juventus rekordní ztrátu 254 milionů eur (asi 6,2 miliardy korun).

Šokující informaci přinesl sám fotbalový klub Juventus Turín na svých oficiálních stránkách. Vedení totiž bylo v posledních týdnech pod tlakem, a to právě kvůli nejasnostem v klubovém účetnictví. Pavel Nedvěd původně za Juventus hrál a do vedení klubu nastoupil v roce 2001.

Pavel Nedvěd musel odstoupit z vedení Juventusu

Zdroje: Juventus, Fox Sports

Související články