Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pavel Kikinčuk: Ze Slunce, seno do Okresního přeboru

Zdroj:

Když hrál Šimona Pláničku v komedii Slunce, seno, jahody, bylo mu 23 let. Díky pokladníkovi Ludvovi z Okresního přeboru si Pavel Kikinčuk (52) užil velký comeback.

Jako studenta gymnázia ho k divadlu popostrčil tatínek. „Řekl mi, že kolega z práce shání do amatérského souboru kluka na roli Amadea ve hře Neapol, město milionů.“

Tu roli dostal a pak uspěl i při přijímačkách na brněnskou JAMU. V posledním ročníku jel s několika spolužáky na konkurz, který režisér Zdeněk Troška vypsal na film Slunce, seno, jahody. Dostal roli budoucího zemědělského inženýra, který v hoštickém družstvu pouští krávám hudbu, aby více dojily.

„Byla tam skvělá parta. Jen jedna vzpomínka se vymyká: když se barrandovský autobus v nepřehledné zatáčce čelně srazil s náklaďákem. Naštěstí se až na drobná zranění nikomu nic nestalo.“

Pohoda v Plzni

Na další podobně výrazné role pak dlouho neměl štěstí. „Vysvětlení pro to nemám… Mně osobně je ale bližší divadlo,“ říká bez trpkosti. Hned po škole dostal nabídku na práci od šéfa činohry plzeňského Divadla J. K. Tyla Oty Ševčíka.

„Režisér Jan Prušinovský mě znal z divadla,“ vysvětluje, jak se k roli dostal. Tomu, že se seriál o vesnických fotbalistech stal takovým fenoménem a že vznikl dokonce film, se nediví.

„Výborný scénář zalidněný postavami ze života a uvěřitelnými situacemi je spolu s výborným tvůrčím týmem základ. Natáčení navíc probíhalo ve výborné atmosféře,“ dodává.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky