Pavel Horňák se narodil 17. května 1968 a už odmalička byl vzorným studentem. Prakticky od útlého dětství Pavel toužil být lékařem či právníkem, osud ho ale zavál zcela jiným směrem.

Po své mamince totiž zdědil hudební nadání a proto ho v jeho talentu podporovala a vodila ho na různé konkurzy do filmů.

Herecká kariéra u Horňáka ovšem skončila tím, že se na par vteřin objevil v úvodní epizodě seriálu Sanitka.

Dalším koníčkem Pavla byl fotbal, a ve Spartaku Karlín Tesla měl jako chlapec slibně nakročeno stát se úspěšným sportovcem, nakonec se ale míče vzdal ve prospěch zpěvu.

Od třetí třídy základky začal zpívat v dětském sboru, odrazovým můstkem pro jeho úspěšnou pěveckou dráhu byl ovšem rok 1984.

V tomto období se totiž Horňák stal členem studentské rockové kapely Faktor, se kterou vystupoval na besídkách a školních akcích.

Pavel se tehdy zkusil přihlásit na festival Politická píseň, kde se probojoval až do celostátního finále, kde vyhrál diváckou cenu.

Díky tomu se dostal do televize a vrcholem jeho píle byl koncert na velké hudební akci v Paláci kultury, kde se sešly největší hvězdy naší hudební scény, kde si ho všiml František Janeček.

Poté se Horňákovi velice rychle rozjela jeho hudební kariéra. Počáteční singly Škola v přírodě a Kdo ví vydal Supraphon v roce 1984.

Další úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Celkem mladý hudebník natočil tři alba a přes desítku singlů, a současně stíhal studovat sportovní gymnázium.

Muzika byla hlavně koníčkem

V roce 1991 se Horňák oženil se svou životní láskou Renatou. Spolu mají dceru Pavlínu a syna Jana.

I přes slávu v showbyznysu se umělec rozhodl vystudovat právnickou fakultu. Svá studia nakonec zakončil získáním titulu doktor práv a ačkoliv ho zpívání bavilo, po letech přiznal, že pro něj muzika byla hlavně příjemným koníčkem a zábavou.

Od roku 1997 pracoval Pavel Horňák jako odborný konzultant v Kanceláři Poslanecké sněmovny.

Na Obvodní soud pro Prahu 2 nastoupil o osm let později.

V roce 2019 se bývalý úspěšný zpěvák stal soudcem Nejvyššího soudu České republiky se sídlem v Brně. V následujících letech kromě toho začal předsedat senátu občanskoprávního a obchodního kolegia.

Jak se Horňák za poslední roky změnil, se můžete podívat v naší galerii.

Související články