Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Umělci a koronavirus: Krize je likvidační, bouří se Ruppert, Habera i Kutheil

Palo Habera Matěj Ruppert
Palo Habera Matěj Ruppert
Zdroj: Profimedia

Roman Prymula ihned po svém zvolení do funkce ministra zdravotnictví začal úřadovat, nová opatření se ale velice dotkla umělců. Zákaz zpěvu pobouřil nejednu známou osobnost!

Nová opatření kvůli šíření covidu jsou pro většinu lidí pracující v umělecké sféře doslova likvidační. Bez práce jsou zpěváci i herci a nevypadá to, že by se situace měla v příštích týdnech zlepšit.

Roman Prymula ještě před svým zvolením do funkce prohlašoval, že je třeba zpřísnit restrikce a to také udělal. Zákaz zpěvu ovšem vytočil nejednu celebritu, Matěj Ruppert se dokonce do nového ministra velmi ostře opřel.

Matěj Rupper poslal Prymulu do patřičných mezí!

"Žádám okamžité odstoupení ministra kultury," vyzval Matěj Ruppert Lubormíra Zaorálka na svém Instagramu! "Ministr kultury mlčky přihlíží zákazu zpěvu! Jak absurdní!!! Ode dneška zpíváme za patníkem! PS: byl ta lampasácká guma Prymula někdy v divadle?" opřel se zpěvák ostře do vládních zmocněnců a ihned se k němu přidaly i další celebrity.

"Všichni zpěváci a zpěvačky se mají zítra v 8:30 dostavit na ministerstvo zdravotnictví. Budou se zašívat huby a jiné tělesné otvory, aby nás ani nenapadlo vydávat zvuky, které by se daly identifikovat jako zpěv a tím pádem bychom narušovali toto prudce inteligentní nařízení. Ten kdo to nestihne, si má doma pro jistotu sám odseknout hlavu!" nešetřil sarkasmem Palo Habera.

"Přidávám se k tobě Matěji!!! Nebránil nás při ponižování už na jaře a teď mlčí zase! Možná mlčí, protože prská. Čekám jen, kdy pan Vondráček zase vyskočí na ten jeho pultík ve sněmovně, hodí si kytaru přes hlavu, jak už to předvedl, hrábne do strun a zanotuje - Táhněte do háje!" podpořil slova Rupperta i Martin Dejdar! O tom jak se žije muzikantům v koroně řekl pár slov muzikálový herec Petr Kutheil.

Palo Habera je ze zákazu zpěvu znechucený

Zeptali jsme se Petra Kutheila, jak je pro něj aktuální situace náročná a zda si podobně jako jiní kolegové musel najít druhou práci.

"Já tedy musím říct, že konkrétně mně a mojí kapele se dařilo poslední dobou překvapivě dobře. Natáčeli jsme před pár dny nový klip s Petrem Kolářem a koncertů bylo paradoxně více, než v minulých letech," prozradil nám zpěvák.

Kutheil ale nic nepodcenil a raději si druhé zaměstnání již v první vlně obstaral! " Dělám pár hodin týdně v jedné firmě, z toho mám jisté peníze na nájem a další pravidelné platby. S přítelkyní se teď chystáme do zdravotnictví, kde je množství brigád díky pandemii. Budu rozdělovat lidi čekající ve frontě na covid," odhalil muzikálový rocker své plány. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky