Pavel Bobek, který byl velmi talentovaným hudebníkem, se proslavil hlavně díky rokenrolu a country. Možná by to do něj kdekdo neřekl, ale i on měl své tajemství, které až do své smrti neprozradil. Týkalo se jeho osudové lásky. 

Tou byla půvabná herečka Andrea Čunderlíková, která v seriálu Nemocnice na kraji města ztvárnila pohlednou a sympatickou sestřičku Inu. Když byli oba ještě velmi mladí, byli do sebe zamilovaní a dokonce spolu nějaký čas chodili.

O tom, že mezi nimi něco je, se tehdy šuškalo po celé Praze. Nahlas ale nikdo nic neřekl, přestože Bobkův kolega z divadla Semafor Karel Vágner později přiznal, že přece jen něco tušil.

Z velké lásky nakonec sešlo

“Pavel dokázal ženy získávat. Byl vzdělaný a uměl zajímavě povídat. Strašně chytrý kluk, šikovný, škoda ho,” prozradil Karel Vágner pro web Aha! před časem.

Ani jeden z páru ale nikdy veřejně nepotvrdil, že spolu skutečně něco měli. Když ale Pavel Bobek v roce 2022 po krátké a velice těžké nemoci vydechl naposledy, Alenu Čunderlíkovou tato zpráva zanechala zcela zlomenou. 

Nakonec se tedy rozhodla kápnout božskou a konečně vysvětlit, jak to tehdy vlastně všechno bylo. “Pavel byl moje první láska. Velice jsme se milovali,” přiznala herečka a dodala, že s hudebníkem randila rok. 

Pavel Bobek se nechtěl ženit

Přestože šlo ale o velkou lásku, nakonec jim bohužel nevydržela. Co přesně za tím stálo, se s jistotou neví, ale údajně s tím měla co dělat zcela odlišná očekávání od budoucnosti. Zatímco Čunderlíková se již viděla ve svatebních šatech a pomýšlela na zakládání rodiny, Pavel Bobek se tehdy do ženění nehrnul. Byl zkrátka ještě příliš mladý a na tak velký závazek se zatím necítil. To se pochopitelně jeho polovičce nezamlouvalo, a tak mu nakonec dala košem. 

Mladá herečka totiž Bobkovi utekla za Ladislavem Kleinem. Ten ji na rozdíl od něj požádal o ruku prakticky hned poté, co se seznámili, což Alena Čunderlíková ráda přijala. Brali se v roce 1976.

Pavla Bobka rozchod pochopitelně velmi bolel a nějakou dobu trvalo, než se přes něj přenesl. Dva roky poté ale bylo vše zapomenuto, protože se totiž sám oženil se svou milovanou manželkou Martou. 

Byla s ním ve zdraví i nemoci

Jejich manželství bylo velmi spokojené a manželé spolu sdíleli život až do Bobkovy smrti. Z velké lásky vzešly dvě děti, syn Pavel a dcera Klára. V posledních letech života byla právě manželka Pavlu Bobkovi, který se potýkal s řadou neduhů, velkou oporou.

Jednoho dne mu totiž praskl vřed na dvanácterníku a ten způsobil otravu krve. Dlouhé dva týdny poté strávil v umělém spánku a doslova utekl hrobníkovi z lopaty. 

“Čtrnáct dní jsem byl v bezvědomí, lékaři mojí ženě řekli, že už by bylo dobré mě probudit, abych se neprospal až do smrti, a že mě může probudit třeba nějakou hudbou. Ona přinesla Franka Sinatru a píseň Love And Marriage, Láska a manželství,“ prozradil před smrtí Pavel Bobek v rozhovoru pro MF DNES.

Související články